לוגו דף הבית JDC
לקבלת ייעוץ בחינם –  1-700-700-204

מקבל קצבת סיעוד? ייתכן שמגיעות לך הטבות

מי שמקבל מהביטוח הלאומי קצבת סיעוד זכאי לקבל הטבות נוספות במוסדות וארגונים דוגמת משרד הבריאות, הביטוח הלאומי וחברת החשמל

מאת:  מערכת האתר
עודכן לאחרונה ב-03/10/19
א א א
נושאים:
תקציר:סיוע במימון מכשירי שיקום וניידות, העסקת עובד זר, והנחה בחשבון החשמל הן רק חלק מההטבות להן זכאים מי שמקבלים קצבת סיעוד. איזה הטבות קיימות? מי הזכאים? וכיצד מקבלים את ההטבות? הפרטים בכתבה.

לאנשים המקבלים קצבאות מהביטוח הלאומי יש זכויות גם במוסדות וארגונים נוספים, הנותנים להם הנחות והטבות כל זמן שהם מקבלים את קצבאות הביטוח הלאומי. כתבה זו תעסוק בזכויות שנותנים גופים שונים למקבלי קצבת סיעוד.

ביטוח לאומי

ההטבה: הקלה בתשלום דמי ביטוח עבור עובד זר במשק בית.

זכאים להטבה: מקבל קצבת סיעוד המעסיק עובד זר במשק בית.

קבלת ההטבה: חיוב דמי הביטוח יחול רק על סכום הקצבה המשולם למקבל הקצבה. כל שכר המשולם עבור העובד הזר במשק בית מעל לסכום הקצבה (ועד לסכום של 5,500 שקל לחודש, נכון ליולי 2019) פטור מתשלום דמי ביטוח.

לסקירה נרחבת בנוגע לנושא ביטוח לאומי וזיקנה, מומלץ להיכנס לקישור המצורף.

משרד הבריאות

ההטבה: סיוע במימון מכשירי שיקום וניידות (תותבות שונות, כסאות גלגלים, הליכונים מיוחדים ועוד) למידע בנוגע ל-איך בוחרים כיסאות גלגלים, ניתן להיכנס לקישור המצורף..

זכאים להטבה: תושבים בעלי נכות קבועה השוהים בקהילה וזקוקים למכשירי שיקום וניידות עשויים להיות זכאים לסיוע במימון המכשירים.

קבלת ההטבה: את הבקשה לסיוע יש להגיש לפני רכישת המכשיר. לצורך הגשת הבקשה יש לפנות לרופא המשפחה בקופת החולים בה חבר המבקש. לפרטים נוספים ניתן לפנות ללשכת הבריאות המחוזית הקרובה למקום מגורי המבקש.

משרד הפנים – רשות האוכלוסין וההגירה

ההטבה: העסקת עובד זר.

זכאים להטבה: מקבלי גמלת סיעוד ברמה 3 ומעלה וכן מי שנקבעה לו גמלה בשיעור זה והגמלה הופחתה עקב הכנסות; מקבלי גמלת סיעוד שנקבעו להם לפחות 4.5 נקודות בהערכת תלות; מקבלי גמלת סיעוד בני 90 ומעלה שנקבעו להם לפחות 4 נקודות בהערכת התלות.

קבלת ההטבה: תוצאות בדיקת התלות של המבוטח נמסרות ישירות מהביטוח הלאומי לרשות ההגירה.

חברת החשמל

ההטבה: 50% הנחה עבור 400 קוט"ש ראשונים בתשלום חשבון החשמל.

זכאים להטבה: מקבלי גמלת סיעוד ברמה 5 או ברמה 6; מקבלי גמלת סיעוד ברמה 4 שמלאו להם 90 שנה; מי שנקבעה להם גמלה בשיעור זה אך הגמלה הופחתה עקב הכנסות.

קבלת ההטבה: הביטוח הלאומי מעביר לחברת החשמל רשימות של מי שעשויים להיות זכאים להנחה. ההנחה אמורה להינתן אוטומטית. חשבון החשמל צריך להיות על שם הזכאי ובתעריף ביתי בלבד. אם לזכאי יותר מחשבון חשמל אחד על שמו עליו להסדיר את ההנחה מול חברת החשמל.

הקרן לרווחת ניצולי השואה

ההטבה: עזרה במימון מטפל/ ת ל-50 שעות טיפול בלבד למשך חודשיים מיום השחרור מאשפוז. המטפל/ ת מלווה את הניצול ומסייע לו במשך השבועות הראשונים לאחר השחרור מאשפוז.

זכאים להטבה: ניצול שואה שהשתחרר מאשפוז בבית חולים ואינו מקבל גמלת סיעוד מביטוח לאומי, ובתנאי שההכנסה החודשית של הניצול אינה עולה על סכום ההכנסה המקסימלי שנקבע על ידי הרשות לזכויות ניצול שואה במשרד האוצר.

קבלת ההטבה: בזמן האשפוז יש להגיש בקשה באמצעות העובד הסוציאלי בבית החולים בו הניצול מאושפז או לפנות לקרן לרווחת ניצולי השואה בישראל.

 

ההטבה: עזרה במימון מטפל/ ת בשווי תשע שעות שבועיות.

זכאים להטבה: ניצולי שואה הזכאים לגמלת סיעוד ברמה 4 ומעלה וכן ניצולי שואה שצברו 6 נקודות בהערכת התלות.

קבלת ההטבה: יש לפנות ישירות לקרן לרווחת ניצולי שואה עם אישור מהביטוח הלאומי על זכאות לגמלת סיעוד.

רשות המים

ההטבה: כמות מים נוספת של עד 3.5 מ"ק לחודש בתעריף הנמוך.

זכאים להטבה: מקבלי גמלת סיעוד (למידע נוסף ומקיף בנושא לגמלת סיעוד, היכנסו למאמר: ביטוח לאומי חוק גמלת סיעוד) ברמה 3 ומעלה וכן מי שנקבעה לו גמלה בשיעור זה אך היא הופחתה עקב הכנסות.

קבלת ההטבה: הביטוח הלאומי מעביר לרשות המים את הרשימות של מי שעשויים להיות זכאים להטבה. כתובת המגורים של הזכאי צריכה להיות מעודכנת במשרד הפנים. ההטבה אמורה להינתן אוטומטית.

רשות מקומית

ההטבה: הנחה במסי ארנונה. גובה ההנחה נקבע על ידי הרשות המקומית.

זכאים להטבה: מקבלי גמלת סיעוד.

קבלת ההטבה: הביטוח הלאומי מעביר לרשויות המקומיות רשימות של מי שעשויים להיות זכאים להנחה. ההנחה ניתנת לפי הכללים של כל רשות ולכן יש לפנות לרשות המקומית.

 

לייעוץ בחינם השאר את פרטיך

*מידע מפורט אודותייך יאפשר לנו לעזור לך יותר *

שם

דוא"ל

טלפון

נושא

ישוב (לא חובה)

גיל (לא חובה)


נבחרת היועצים שלנו

זקוקים למידע נוסף? ייעוץ פרטני
הרשמו כעת לשיחת ייעוץ אחד על אחד
הייעוץ ללא תשלום, כשירות לציבור של עמותת רעות, ואשל ג'וינט ישראל שיחת ייעוץ בחינם הירשמו כעת

אין תגובות עדיין

השאר תגובה