ייעוץ חינם וקביעת תור

1-700-700-204*מידע מפורט בטופס יקל עלינו לסייע לך

לעדכן את הקבלות בטרמינל שלהם. מספר התחלה, מספר ע"ר וכו'.na

טיפול נפשי חינם לניצולי שואה ב”אלה”

עמותת "אלה" מעניקה סיוע נפשי וחברתי לניצולי שואה

עודכן לאחרונה:11/05/20

עמותת “אלה”, המעניקה סיוע נפשי-חברתי לניצולי שואה ולדורות הבאים, הינה עמותה ללא מטרות רווח המטפלת ומסייעת לניצולי שואה מאז 1979. ב”אלה” צוות מטפלים מקצועי, הכולל פסיכולוגיים קליניים ועובדים סוציאליים מנוסים, המעודכנים בהתפתחויות האחרונות בתחום העזרה לניצולי שואה ויכולים להעניק את העזרה בצורה היעילה ביותר.

הזוועות שעברו על ניצולי השואה השאירו בהם ובבני משפחותיהם לדורות חותם עמוק. רוב ניצולי השואה הצליחו להמשיך בחייהם לאחר המלחמה: הם הקימו משפחות, בנו קריירות והשתתפו בהקמת המדינה, אך, הנזק הנפשי הקשה נותר.

לעת זיקנה, כאשר מתרחשים אירועים משמעותיים הקשורים בתהליך ההזדקנות כמו אובדן היכולת הפיזית, אובדן בן/ בת הזוג והבדידות גוברת, ניצולי השואה חווים סבל רב וזקוקים לעזרה.

טיפול נפשי יכול לשפר את מצבם הנפשי, להקל עליהם בהתמודדות עם בעיות נפשיות על מנת לשפר את איכות חייהם ולהשפיע במידת האפשר על רמת התפקוד שלהם בחברה ובמשפחה.

טיפול נפשי חינם לניצולי שואה

עמותת “אלה” מוכרת כספק מורשה למתן טיפול בחינם לניצולי שואה המקבלים קצבה חודשית ממשרד האוצר, הרשות לזכויות ניצולי שואה.

במסגרת שירות זה ניתן לקבל:

  • טיפול פרטני על ידי מטפל מנוסה, קשוב ומקצועי, העוזר למטופל להבין את בעיותיו ולהתמודד עם תחושות כואבות וסיטואציות קשות. ניתנת האפשרות לקבלת טיפול בבית לאנשים שמסיבות פיסיות או נפשיות מרותקים לביתם.

  • קבוצות טיפוליות שבהן דנים המשתתפים בנושאים הקשורים לחייהם ולהיותם ניצולי שואה. הטיפול הקבוצתי הוא בעל ערך רב עבור המשתתפים כי הם חשים שאינם לבד עם תחושותיהם הקשות.

כיצד ניתן לפנות לקבלת הסיוע?

לפרטים נוספים ניתן לפנות לעמותה בדרכים הבאות:

אלה מרכז לסיוע נפשי חברתי

רחוב יגאל אלון 157 תל אביב

טלפון 03-6910921

דואר אלקטרוני [email protected]

אתר אינטרנט : לחץ כאן

(תמונה להמחשה unsplash)