לוגו דף הבית JDC
לקבלת ייעוץ בחינם –  1-700-700-204

מחפשת רעיונות לעזרה בטיפול באבי

דף הבית פורומים אלצהיימר ודמנציה מחפשת רעיונות לעזרה בטיפול באבי

הדיון הזה מכיל 3 תגובות, ויש לו משתתף 1, והוא עודכן לאחרונה ע״י אבישג אשכנזי אבישג אשכנזי, מנהלת קו חם, עמותת עמדא לפני 2 שנים, 9 חודשים.

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

טליה

אבי בתפקוד יחסית גבוה, עצמאי ברמה של השוטף היומיומי אבל כל דבר קצת מעבר הוא זקוק לעזרה אבל לא מודה בזה ולא משתף פעולה. אנחנו 3 אחיות בגילאי ה30,כולנו אימנות לילדים קטנים וגם התומכות היחידות באבינו שחי ללא בת זוג.
    הוא עוד לא ברמה של להכניס מטפל הביתה אבל כן היינו רוצות שתהיה דמות נוספת קבועה בחייו מלבד שלושתנו.. כדי שיבלה פחות זמן לבד ותהיה לו חברה נעימה וכדי שיהיה עוד מישהו להיעזר בו בשעת הצורך (כמו ליווי לרופא, סידור בירוקרטי קטן או סתם אם הוא לחץ איזה כפתור לא נכון בשלט של הטלויזיה וצריך לסדר את זה). רוצות לשאול כאן ולקבל רעיונות כיצד אפשר למצוא אדם כזה.. שיהיה רגיש וחברותי ונעים ואמין גם יחסית זמין.
    זה יכול להיות סטודנט/ית, או כל אחד אחר שיש לו רגישות גבוהה. כמו שכתבתי אבינו לא מכיר בבעיה שלו ולא יהיה מוכן לקבל עזרה באופן ישיר אבל הוא כן אדם חברותי ונעים ותמיד שמח לחברה. לכן נדרשת רגישות גבוהה ויחסי אנוש טובים.
    אז איך מוצאים מישהו כזה? איפה לחפש?
    וגם רעיונות אחרים יתקבלו בברכה.
    תודה רבה

אבישג אשכנזי
    אבישג אשכנזי, מנהלת קו חם, עמותת עמדא

שלום טליה,
    אני אשמח לעזור. יש מספר פרויקטים שיכולים להיות רלוונטיים. אשמח אם תתקשרי אליי לקו החם של עמותת עמדא בטלפון 03-5341274.

נעמה

שלום רב, יש לי זוג הורים מאוד קנאים לעצמאות שלהם. יחסית צעירים, ילידי 42. יש לי גם אחות אם ל4 ילדים שגרה בסמוך. לאחרונה הם עשו בדיקות ונמצא לאבי חשש לסרטן בערמונית ולאימי חשש בסרטן בריאות. שניהם נשלחו לרופא מומחה אך הם לא מספקים לנו מידע ברור, ולא כל כך ממהרים לעשות את הבדיקות הנחוצות. אחותי ניסתה לקבל מידע מרופא המשפחה, אבל הוא סרב לשתף אותה במידע, בטענה שהחוק אוסר עליו למסור מידע, גם אם המטופל לא מבין את חומרת המצב ו/או לא משתף פעולה. אחותי ואני היינו מאוד רוצות לעזור להם, להבין מה קורה, מודעות לכך שסרטן במיוחד בריאה מאוד אכזרי ומסוכן וצריך כמה שיותר מהר לאבחן….אחותי אמרה שתנסה שוב לשוחח איתם ולהבין מה הם מתכוונים לעשות. אני מבינה שזו בעייה מאוד אישית ומורכבת, אבל אולי בכל זאת יש לכם איזו עיצה בשבילנו, כי אנו מודאגות.

תודה
    נעמה

אבישג אשכנזי
    אבישג אשכנזי, מנהלת קו חם, עמותת עמדא

שלום נעמה,
    אני אשמח לעזור. אשמח אם תתקשרי אליי לקו החם של עמותת עמדא בטלפון 03-5341274.

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.