לוגו דף הבית JDC

התייעצו לגבי בחירת בית אבות או עובדת סיעודית לסבתא

דף הבית פורומים בית אבות / דיור מוגן התייעצו לגבי בחירת בית אבות או עובדת סיעודית לסבתא

הדיון הזה מכיל 4 תגובות, ויש לו משתתף 1, והוא עודכן לאחרונה ע״י  רנית פנחס לפני 4 חודשים.

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

רנית פנחס

היי,

סבתא שלי בת 82 גרה בפתח תקווה בסמיכות אלינו.
    לאחרונה בגלל ירידה במצב הבריאותי וחוסר עצמאות חלקית (מתאוששת מניתוח לאחר שבירת אגן) אנחנו מתקשים לתת לה את כל העזרה לה היא זקוקה ולכן אנחנו שוקלים להביא לה עוזרת סיעודית או להעביר אותה לבית אבות עם מחלקה סיעודית.
    האם יש למישהו קצת תובנות מה היתרונות והחסרונות של כל אחד?
    אני מניחה שהיתרון המשמעותי של בית אבות זה החברה ושל עוזרת סיעודית זה שתוכל להמשיך להישאר בבית שלה ובסביבה הטבעית שלה.
    סבתא צלולה ואנו מאמינים כי מצבה הבריאותי הוא זמני בלבד וילך וישתפר. יחד עם זאת למרות שאנו משתדלים לבקר אותה אחת ליומיים (לאחרונה כמובן שיותר), רוב הזמן היא לבד.
    האם מישהו יכול להמליץ לנו על סוכנות טובה ואמינה לעובדים סיעודיים או לבית אבות טוב באיזור המרכז, רצוי בפתח תקווה?
    תודה לעונים.

שלומית בן נון
    שלומית בן נון

רנית שלום.
    ההתלבטות שלך רצינית מאד, ואת העלת כמה שיקולים חשובים. השיקול החברתי הוא מאד משמעותי. הבדידות היא "מחלה" מאד קשה בזיקנה, שמהווה גורם להיווצרות מחלות נוספות.
    בנוסף, חשוב לדעת, שבמסגרת דיור חוץ-ביתית, יש מענה מקיף יותר לצרכים רפואיים ופרה-רפואיים, וגם פעילויות תרבות ופנאי מותאמות, שמסייעות להשכיח את המוגבלויות שמתרבות בזיקנה ואף להתרוממם מעליהן.
    כמו כן, במקום מסודר, הנטל הטיפולי מחולק בין עובדים רבים, אנשי מקצוע שונים. ויש תמיד אחות אחראית או מנהל, אליהם ניתן לפנות אם וכאשר מתעורר קושי.
    כל אלה לא קיימים במסגרת הביתית. האדם אמנם נשאר בסביבתו המוכרת, וזה חשוב מאד, אבל מתפתחת תלות מאד חזקה בין המטפל למטופל, קשר הדוק מאד שיכול להיות הדוק מידיי. כאן, יש צורך בפיקוח רב יותר של בני המשפחה, וצורך במתן מענים משלימים לצרכים החברתיים, לצרכי הפנאי, ולטיפול הרפואי. לכל אלה יכולה להיות גם עלות כספית לא מבוטלת.
    אין תשובה חד משמעית לשאלתך, ובכל בחירה שתעשי, חשוב לעשות בחירה טובה – לא להתפשר על מקום בינוני, וגם לא על עובדת שחוקה ולא שירותית.

ברמה המעשית, אני חוששת שאין זה נכון שאמליץ לך על מקום כזה או אחר, מבלי להכיר את סבתך ואת צרכיה. הדרך הנכונה ביותר היא לפתוח כאן באתר את המידע השימושי, שמלא בתשובות לשאלות שלך, ומשם להמשיך.
    בהצלחה!
    שלומית

רנית פנחס

תודה רבה שלומית. התקבלה החלטה, בית אבות.
    אני לא יודעת אם זה המקום להתלבט בין שני מקומות ספציפיים, אבל אולי בכל זאת מישהו יכול לייעץ מתוך הכרות אישית.
    בית גיל הזהב בתל אביב או ביית הדקל בפ"ת?
    אלו הם הקישורים לאתר שלהם, למקרה שמישהו מכיר ויכול לעזור לנו להחליט.
    https://www.golden-house.co.il/
    http://www.beit-hadekel.co.il/

עושים החלטה כזו פעם אחת בחיים…
    תודה רבה.

שלומית בן נון
    שלומית בן נון

רנית שלום.
    את שני המקומות הללו אני מכירה רק דרך גורם שלישי, כך שלא נראה לי נכון שאסייע לך בבחירה, בפרט שכאמור, איני מכירה את סבתך ואת המעגל המשפחתי.
    שיהיה בהצלחה בכל אופן!

רנית פנחס

תודה רבה שלומית! יום מקסים.

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.