לוגו דף הבית JDC

אפוטרופסות

הדיון הזה מכיל תגובה 1, ויש לו משתתף 1, והוא עודכן לאחרונה ע״י עו יעל וקסמן, עו"ד לפני 4 חודשים, 1 שבוע.

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

יאנה

שלום
    אמא שלי בת 72.לפני 9 שנים עברה ניתוח מורכב לכרית גידול במוח. מאז ירידה בזיכרון. מזה מספר חודשים המצב החמיר עד כדי כך שלא יכולה לקחת תרופות, יכולה ללכת לאיבוד ברחוב, עשתה קניות מופרזות.רופאת משפחה כבר קבעה דגניה. עכשיו צריך לעשות אבחון גריאטרי חוזר ואני מניחה שגם הם יתנו אבחנה דמנציה.
    אני מניחה שעכשיו צריך לעשות אפוטרופסות. האם אני הבת שלה יכולה להיות אפוטרופוס כי היחסים בינה ובין אבא לא טובים. בנוסף אני ואחותי לא סומכת עליו.
    ועוד שאלה כמה זמן לוקח תהליך של אפוטרופסות?

תודה

תודה

עו
    יעל וקסמן, עו"ד

שלום רב. צאצא יכול להגיש בקשה למינוי אפוטרופוס. בכל מקרה, לבקשה יש צורך לצרף כתבי הסכמה של בני המשפחה מדרגה ראשונה. הסכמתו של אביך-בעלה של אמך-צריכה להיות מצורפת. אם אביך מתנגד למינוי- כדאי לכלול בבקשתך למינוי אפוטרופוס הסבר מדוע לא ניתן לצרף את כתב ההסכמה של אביך. בית המשפט יחליט האם לקיים דיון או לקבל את בקשתך. זמן הטיפול בבקשה למינוי אפוטרופוס תלוי בשאלה האם מדובר בבקשה למינוי אפוטרופוס קבוע או זמני ומהי דחיפות הבקשה. בקשה דחופה למשל לטיפול רפואי דחוף יכולה לאפשר צו תוך מספר שעות. בקשה למינוי אפוטרופוס קבוע תטופל מספר חודשים.

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.