לוגו דף הבית JDC
לקבלת ייעוץ בחינם –  1-700-700-204

אבא במצב לא טוב

הדיון הזה מכיל תגובה 1, ויש לו 2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י יפעת קרלמן יפעת קרלמן לפני 3 שנים, 5 חודשים.

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #110833

  עינת

  שלום רב
  יש לי אב בסביבות גיל 80. בשנה האחרונה מצבו רק הולך ומתדרדר מבחינה קוגנטיבית ופיזית. הוא בקושי הולך בגלל בעיות גב, בעיות סכרת. הבעיה היא שהוא די מבולבל, רגזן ושום דבר לא מעניין אותו. הוא כל היום מסתובב עם הקלנועית שלו ברחבי העיר. קונה כל הזמן דברים, מבזבז כספים (כבר יש לו חוב לא קטן בבנק). כל הזמן צועק על אמא שלנו, מתרגז עליה. לא משתף אותה בכלום. מה קונה, איפה הולך, לפעמים נעלם לכמה שעות וחוזר בערב. כל הזמן שאנחנו מעירות לו על מצבו הוא מתרגז וצועק וטוען שאנחנו חושבות שהוא טיפש ולא יודע כלום מהחיים שלו. ניסיתי לקבל ייעוץ דרך פסיכוגריאטרי אך נאמר לנו שכל עוד הוא לא משתף פעולה. אז אין אפשרות לייעוץ בלעדיו. פניתי לעו"ס אך גם היא טוענת שאם אין שיתוף פעולה אין מה לעשות. אמא שלנו מאד מאד סובלת ומאד פוחדת ממנו ולא מוכנה להתעמת איתו כי היא טוענת שאח"כ היא זו שנשארת איתו בבית ומקבלת על הראש. השאלה מה בכל זאת אפשר לעשות כדי שהוא יוכל לקבל טיפול מתאים. איך אפשר כן לעזור. הרי בסוף כל החובות יפלו עלינו ויכול להיות שגם בסוף לא יהיה להם מה לאכול. אשמח לתשובה כי אנחנו מאד נואשות. תודה

  #147243

  עינת שלום,
  נשמע מורכב ולא פשוט. חשוב מאד שגריאטר או פסיכוגריאטר יערוך אבחון לאביך. ניסיתם לערב את רופא המשפחה? אולי לו תהיה השפעה בנושא? ניסיתם להתייעץ עם עו"ס בקופת חולים? עו"ס ברווחה?

  עוד חשוב שאמך תקבל תמיכה מקצועית וסיוע בהתמודדות עם כל המצב. הגורמים שיכולים לתמוך הם עו"ס ברווחה, עו"ס בקופת חולים, עמותות שונות הנותנות טיפולים פרטניים, קבוצות תמיכה, מתנדבים.

  נשמח שתיצרי עימנו קשר, לכוון ולחבר למקורות התמיכה וההתמודדות הספציפיים לכם במצב הזה.

  טלפון מרכז מידע רעות אשל 1700700204

  יפעת

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)

הפורום 'דילמות וסוגיות ביחסים במשפחה המבוגרת' נסגר לדיונים ולתגובות חדשות.