יצירת קשר בנושאי שיקום בביה"ח רעות וזימון תור בלבד. שירותי המענה האנושי בנושא מיצוי זכויות אינם פעילים

  קול רעות

  מי זכאי ללחצן מצוקה?

  לחצן מצוקה בבית ההורים המזדקנים משרה תחושת ביטחון ומסייע משמעותית במקרי חירום

  עודכן לאחרונה:23/09/21

  לחצן המצוקה הוא מתג או לחצן אשר באמצעותו מתאפשרת התחברות למוקד, למד"א, למשטרה או למוקד פרטי. גורמים אלו מבטיחים הגשת עזרה במקרה של מצוקה במשך כל השנה, 24 שעות ביממה.

  השירות של לחצן מצוקה מוצע כחלק מסל השירותים הניתן לזקנים הזכאים לגמלת סיעוד מביטוח לאומי וניתן בהמרה של כרבע שעה ממכסת השעות שהם מקבלים במסגרת גמלת הסיעוד.

  השירות כולל: לחצן הפעלה קבוע המותקן על הקיר; לחצן הפעלה נייד על גוף הקשיש; שירותי מוקד במשך 365 ימים בשנה, 24 שעות ביממה; מענה לקריאות המצוקה; יצירת קשר מיידי עם בני משפחה ואזעקת גורמי טיפול רפואיים.

  יוצרים קשר מכל מקום

  לחצן מצוקה הוא מכשיר קשר אלחוטי דו כיווני המקשר בין המנוי למוקד במקרה של מצוקה רפואית או בטיחותית. לחצני המצוקה המסופקים לזכאים במסגרת גמלת סיעוד מותקנים באמצעות חברות שקיבלו אישור לכך מביטוח לאומי. לחצן המצוקה המותקן בביתו של הזקן מאפשר שירות של הזעקת עזרה במקרה של מצוקה, ללא צורך בחיוג או בהגעה למכשיר הטלפון. משדר המצוקה מופעל כאשר האדם לוחץ על הלחצן המותקן בביתו. פעולה זו גורמת להפעלה של אינטרקום המותקן בבית ויכול לקלוט את הלוחץ עליו בכל מקום ברחבי הדירה ללא צורך במכשיר טלפון.

  ישנם לחצני מצוקה קבועים המותקנים בבית במקום קבוע ולחצני מצוקה הנישאים על היד. היתרון של לחצני המצוקה הנישאים הם באפשרות להשתמש בהם בכל מקום בבית בו נמצא האדם (לדוגמה- גם בזמן המקלחת, במקרה של מצוקה כתוצאה מהחלקה).

  החברות הפרטיות מציעות ללקוחותיהם לחצני מצוקה או פעמוני מצוקה משוכללים יותר.

  מי זכאי לאיזה לחצן ומתי?

   

  מי שזכאי לקצבת סיעוד יכול לקבל שירותי לחצן מצוקה. ניתן לקבל את השירות תמורת רבע שעת טיפול בשבוע, ללא עלות נוספת. לדוגמה, מי שזכאי לקצבת סיעוד ברמה 2, יוכל לקבל לחצן מצוקה ו-9.45 שעות טיפול בשבוע, במקום 10 שעות טיפול ללא לחצן מצוקה.

  קהילה תומכת איך מקבלים גמלת סיעוד זכויות לאוכלוסיה המבוגרת משרד הבטחון קהילה תומכת

   לצורך בירור פרטים על קבלת השירות יש לפנות לעובד הסוציאלי בביטוח הלאומי. את  השירות יספקו חברות שהוכרו על ידי הביטוח הלאומי כנותנות שירותים.

  לחצן המצוקה מאפשר הזעקה של עזרה, אך הוא אינו כולל כיסוי של תשלום עבור העזרה, הרופא או האמבולנס שהוזמנו.

  אלמנות והורים שכולים, המטופלים במשרד הביטחון, זכאים אף הם למשדר מצוקה. על הקריטריונים לזכאות, ניתן לקרוא במאמר "זכויות לאוכלוסייה המבוגרת- זכאי אגף משפחות והנצחה, משרד הביטחון".

  בנוסף, ישנה אפשרות לקבל לחצן מצוקה במסגרת שירותי קהילה תומכת, וכן, ניתן לקבל לחצן מצוקה באמצעות עמותת "יד שרה" המפעילה מוקד מצוקה המיועד לחולים, קשישים או אנשים בודדים. "יד שרה", המפעילה מוקד מצוקה עצמאי, אינה גובה מהמינויים למוקד תשלום עבור שירות חודשי בסיסי אך, השירות כרוך בדמי התקנה ועלות גיבוי סוללה חד פעמיים ובדמי פיקדון. בנוסף ניתן לרכוש מנוי ללחצני מצוקה מחברות פרטיות. (למידע על חברות המציעות שירות קריאות מצוקה או שירות קהילה תומכת לחצו כאן).

  נושאים נוספים העשויים לעניין אותך:

   

   יצירת קשר בנושאי שיקום בביה"ח רעות וזימון תור בלבד. שירותי המענה האנושי בנושא מיצוי זכויות אינם פעילים

   קול רעות

   דילוג לתוכן