ייעוץ חינם וקביעת תור

1-700-700-204*מידע מפורט בטופס יקל עלינו לסייע לך

לעדכן את הקבלות בטרמינל שלהם. מספר התחלה, מספר ע"ר וכו'.na

צעדי בינה- טיפול חדשני לשיפור הליכה לאנשים לאחר פגיעה מוחית

'רעות צעדי בינה' הוא מכון שפועל בביה"ח השיקומי רעות ונועד לשיקום ההליכה של אנשים עם פגיעה מוחית

עודכן לאחרונה:19/04/20

בבית החולים השיקומי רעות  ת”א פועל מכון ייחודי מסוגו לשיקום ההליכה, בשם  ‘רעות – צעדי בינה‘. המכון הוקם בשיתוף פעולה עם חברת ‘צעד בינה’ (Step of Mind Ltd)  ונועד לשקם את ההליכה של אנשים עם פגיעות מוחיות לאחר חבלה, ניתוח, אירוע מוחי ו/ או שיתוק מוחין וכן למבוגרים הסובלים מנפילות, באמצעות טכנולוגיה חדשנית תוצרת ישראלית.

שיטת הטיפול “צעדי בינה”

הטיפול בעזרת  נעלי Re-Step™ מתבצע על ידי פיזיותרפיסטים מבית החולים שעברו הכשרה מיוחדת לטיפול בעזרת הנעליים.

נעלי Re-Step™ הם חלק ממערכת ממוחשבת, שפותחה באופן מיוחד לצורך שיקום ההליכה. האימון בעזרת הנעלים מבוסס על ידע ומחקר בנושא למידה מוטורית, גמישות מוחית ושיקום ההליכה אצל אנשים לאחר אירועים מוחיים, פגיעות ראש, שיתוק מוחין וכו’ וכן למבוגרים הסובלים מבעיות יציבות, שיווי משקל ונפילות חוזרות.

הטיפול מתבצע בהליכה בעזרת מערכת הכוללת זוג נעליים ותכנת מחשב והוא מותאם לכל מטופל. לנעליים יש ארבע בליטות עגולות- שתיים בקדמת כף הרגל ושתיים באזור עקב הרגל. לכל בליטה יש בוכנה שמאפשרת לבליטה לשנות את גודלה בהתאם ליכולת ההליכה של המטופל באותו אזור של כף הרגל.

לפני הטיפול, הנעל מחוברת בעזרת כבל לתוכנת המחשב המזינה אותה בנתוני ההליכה של המטופל שעתיד להשתמש בה ובמהלך הטיפול הנעל משנה את זוויות הדריכה, בהתאם להוראות מהתוכנה, דבר המאתגר את המטופל להגיב לשינויים, לשמור על שיווי משקל ולשפר את ההליכה. האימון המתמשך מאפשר הפעלה של מרכזים מוחיים האחראים על ההליכה.

מרפאת “צעדי בינה– רעות”

הטיפול הייחודי  מתבצע במחלקת הפיזיותרפיה של בית החולים השיקומי רעות, על ידי מטפלים פיזיותרפיסטים שהוכשרו לטפל בעזרת נעלי Re step. הטיפול כולל סדרה בת 22 טיפולים. משך כל טיפול הוא 3/4 שעה. הטיפול נעשה במקום, בעזרת הנעליים. לא ניתן לרכוש את הנעליים המיוחדות וכן לא ניתן לתרגל בעזרתן שלא במסגרת הטיפול במקום.

למי מיועד הטיפול בעזרת “צעדי בינה”?

הטיפול  מיועד לאנשים אחרי פגיעה מוחית, אנשים אחרי אירועים מוחיים, תאונות דרכים, ניתוחי ראש  וחבלות ראש, בעלי יכולת הליכה בסיסית.

כיצד ניתן לפנות למרפאת “צעדי בינה”?

למידע נוסף ולפנייה למרפאה יש לפנות לאניטה טלפון: 03-6383657, להדגמת המוצר ראה כאן.

לאתר המכון -לחץ כאן.

לצפייה בכתבה ששודרה בערוץ 10 בנושא- לחץ כאן.

 

 

יש לך שאלות נוספות? אל תהסס לפנות ולשאול*מידע מפורט בטופס יקל עלינו לסייע לך

ייעוץ חינם וקביעת תור

1-700-700-204*מידע מפורט בטופס יקל עלינו לסייע לך

לעדכן את הקבלות בטרמינל שלהם. מספר התחלה, מספר ע"ר וכו'.na