לוגו דף הבית JDC
לקבלת ייעוץ בחינם – ניתן לצלצל: 1-700-700-204

עשר פעילויות מהנות עם הנכדים

כך תתכוננו לביקור של הנכדים

מאת:  מוטק'ה נקודת מפגש לצעירים ברוחם
עודכן לאחרונה ב-26/05/19
א א א
נושאים:
תקציר:מה צריך להיות בבית כשהנכדים באים לבקר

הדברים החיוניים שיהיו בביתכם כשהנכדים מגיעים לביקור: עשרה משחקים שאותם מציעים מומחי החינוך של המגזין "גרנדפרנטס":
גירי ציור: מדי פעם עוד אפשר לראות ציורי גיר על מדרכות העיר, אבל אלה – כידוע – הולכים ונעלמים לטובת השרבוטים בפוטושופ או סתם בצייר של המחשב. אז כדי להזכיר לנכדים איך העברתם אתם, הסבים והסבתות, את שעות הפנאי אחרי הלימודים ובחופשים בחוץ, בלי מחשב וטלוויזיה – תוכלו לעבור לימים הקסומים בהם ציור על המדרכה היווה מקפצה לעולמות קסומים (ראו "מרי פופינס"), או סתם למשחקים כמו קלאס ו"בובה". דאגו לרכוש קופסת גירים, כמובן.

כל עבודות הנייר: בין אם מדובר בציור, באימון כתיבת הא"ב או מילים ומספרים, בהכנת גלויות ברכה לקרובים או אוריגמי – נייר ומרקרים הם תמיד מצרך חובה בביתכם.

אלבומים ישנים: תמיד אפשר ללמוד על ההיסטוריה המשפחתית דרך אלבומי התמונות המצהיבות, ועדיף – על ילדותכם שלכם (אם נותרו תמונות מאז). אפשר גם לארגן את התמונות מחדש, כולל כיתובים. האלבומים תמיד יעילים לפרויקט "שורשים" בבית הספר.

מנוי בספרייה העירונית: כדאי שיהיה לכם מנוי שכזה, בעיקר בימינו כשהמנוי כבר אינו כרוך בתשלום. במהלך החופש הגדול תמיד תוכלו ללכת עם הנכדים ולהחליף ספרים, לקרוא ביחד איתם או לערוך להם היכרות עם הספרים של ילדותכם, כולל הזיכרונות שאלה מעוררים בכם. הספרים הם גם דרך נהדרת להתוודע לעולמם של הנכדים.

משחקי קלפים: הדרך האולטימטיבית לכייף עם הנכדים. תמיד תוכלו ללמד אותם משחקים חדשים, שבעידן המחשב ומשחקי הווידיאו הם גילוי מבחינתם. רמי ג'ין, פוקר, בלקג'ק, זיכרון, 99, מלחמה, וויסט, ועוד ועוד – כולם מהווים אתגר מחשבתי שמפתח את יכולת הריכוז והאסטרטגיה.

תשבצים וחידות היגיון: נהדר לימי הגשם, אבל לא רק. מצויין ללימוד אוצר מילים ולהשכלה כללית.

משחקי שולחן: גם בעידן הדיגיטלי הקסם של משחקים אלה לא התפוגג. מונופול, חבילה הגיעה, סולמות וחבלים, מלחמה, וגם הרמי קוב הקלאסי ועוד רבים וטובים הם חוויה מעשירה ומגבשת משפחתית. לילדים בעלי החוש הכלכלי כדאי לרכוש את ה-cashflow בגירסתו לבני נוער. מצויין גם לצורך לימוד כללי ההתנהגות עם כסף ומונחי יסוד בתחום הכספים.

בית בובות: המתכון הנצחי של הבנות. תמיד תופס ותמיד משלהב, בעיקר אם יש באפשרותכם לרכוש בית בובות גדול, כולל כל החפצים, וכמובן – הרבה בובות. מבחינת הבנים – אפשר להחליף בבובות אקשן (כלי מלחמה, פאוור-ריינג'רס, וכו').

מכוניות: משחק בנים, בעיקר אם הם בעלי חוש טכני. שלל דגמי מיניאטורה של מכוניות אמיתיות. אפשר להשיג גם עם מוסך מתאים, שבו הם יכולים לשחק בכאילו היו מוסכניקים. לחילופין: תמיד אפשר לחזור להרכבה הישנה והטובה של מטוסי קרב מפלסטיק.

טכנו: עוד משחק נהדר לילדים בעלי חוש טכני – הרכבת צורות מאוסף חתיכות מתכת או פלסטיק. עשרות משחקים מאפשרים הרכבות בצורות ובגדלים שונים. טוב לפיתוח המוטוריקה העדינה של הילד ולפיתוח החוש הטכני.

עוד בנושא באתר מוטק'ה נקודת מפגש לצעירים ברוחם.

נבחרת היועצים שלנו

זקוקים למידע נוסף? ייעוץ פרטני
הרשמו כעת לשיחת ייעוץ אחד על אחד
הייעוץ ללא תשלום, כשירות לציבור של עמותת רעות, ואשל ג'וינט ישראל שיחת ייעוץ בחינם הירשמו כעת

אין תגובות עדיין

השאר תגובה