ייעוץ חינם וקביעת תור

1-700-700-204*מידע מפורט בטופס יקל עלינו לסייע לך

לעדכן את הקבלות בטרמינל שלהם. מספר התחלה, מספר ע"ר וכו'.na

סדים אורתופדיים

מה זה סד? מתי משתמשים בו ואיך בוחרים את הסד המתאים?

עודכן לאחרונה:19/04/20

מה זה סד?

סד הוא אביזר עזר אורתופדי המותקן על מפרק הגפה ומשמש לתמיכה וקיבוע של גפה פגועה. הסד עשוי מחומרים פלסטיים (כאשר לחלק מהסדים נוספות ידיות מתכת) והוא משפר את תפקוד הגפה בכך שהוא מקבע את טווח וזוויות התנועה שלה.

למה הסד מיועד?

אנו נעזרים בסדים אורתופדיים בעיקר על מנת לקבע את מפרקיהן של גפיים פגועות. הסדים גם מספקים הגנה ותמיכה לגפה ומסייעים בהקלת הכאב הכרוך בהנעתה. פעמים רבות, הנטייה של גפה שנפגעה היא לנוע באופן המפצה על הפגיעה, ותנועה ממושכת כזו עשויה להוביל לעיוותים בגפה. השימוש בסד עוזר למנוע עיוותים כאלה ואף מתקן עיוותים שכבר נגרמו.

באלו מצבים משתמשים בסד?

שימוש בסד נעשה במצבים בהם הזקן סובל משיתוק חמור בשרירים המחזיקים את כף הגפה– כף הרגל וכף היד. שיתוק כזה נקרה “צניחת הכף” והוא גורם לכך שהכף נמצאת במצב שמוט לחלוטין. מצבים כאלה יכולים להיות תוצאה של מספר מחלות או פגיעות, ביניהן ניתן למנות מחלות מפרקים (כגון דלקת פרקים), פגיעות במערכת העצבים המרכזית או הפריפריאלית (עקב אירוע מוחי, לדוגמה), טונוס שרירים גבוה (ראה ספסטיות ומומים מולדים). כמו כן, לאחר כוויות קשות בגפיים או פציעות גידים, ניתן להיעזר בסד לקיבוע הגפה.

צניחת הכף נוצרת כתוצאה מתפקוד שרירים בעייתי, חולשה, שבעקבותיה הכף נשמטת כלפי מטה, או ספסטיות של השריר, שמותחת את הכף כלפי מטה. במקרים של צניחת כף הרגל, בין אם כתוצאה מחולשה ובין אם כתוצאה מספסטיות, נוצרת הפרעה בהליכה. טווח התנועה של כף הרגל משתבש ומוגבל, דבר המוביל להליכה שאינה בריאה או בטוחה, ועלולה להוביל לעיוותים נוספים בגפה ולמעידות ונפילות.

למי פונים על מנת להתאים סד?

במקרה והזקן סובל מהתופעות שהוזכרו מעלה וזקוק לסד אורתופדי, ניתן לפנות לצוותי ריפוי בעיסוק  המתכננים  ומייצרים סוגים שונים של סדים, סטטיים או דינמיים, העשויים מחומרים פלסטיים או חומרים רכים.

לייעוץ חינם בנושא, השאר את פרטיך*מידע מפורט בטופס יקל עלינו לסייע לך

(תמונה להמחשה צילום: גיל דור)

ייעוץ חינם וקביעת תור

1-700-700-204*מידע מפורט בטופס יקל עלינו לסייע לך

לעדכן את הקבלות בטרמינל שלהם. מספר התחלה, מספר ע"ר וכו'.na