לוגו דף הבית JDC

ניתוב תרופות מציל חיים

פרויקט ניתוב התרופות של חברים לרפואה מסייע לאלפי חולים מדי חודש שאינם מסוגלים לרכוש תרופות ולממן טיפולים, מי זכאי לסיוע וכיצד ניתן לתרום ולסייע?

מאת:  תמר דרסלר/ חברים לרפואה
עודכן לאחרונה ב-30/03/16
א א א
נושאים:
תקציר:פרויקט ניתוב התרופות הייחודי של ארגון חברים לרפואה משרת את כל האנשים שזקוקים לתרופות ואין להם אפשרות כלכלית לעמוד בהוצאות הבריאות שלהם

 

בישראל חיים כיום עשרות אלפי אנשים המתקשים לרכוש תרופות להן הם נזקקים. פרויקט ניתוב התרופות הייחודי של ארגון חברים לרפואה משרת את כל האנשים שזקוקים לתרופות ואין להם אפשרות כלכלית לעמוד בהוצאות הבריאות שלהם.

מחלקת ניתוב תרופות, הגדולה בארגון, קמה לפני שמונה שנים ומשרתת מדי חודש מעל אלפיים וחמש מאות חולים ברחבי הארץ.

בסקר  שנערך בשנת 2010 התברר כי היקף התרופות הנזרקות לפח מדי שנה בישראל מוערך בכ-150 מיליון ₪.

בשמונה שנות קיומו הוצלו במסגרת הפרויקט תרופות בשווי של למעלה מ-70 מיליון ₪.

בעזרתכם נוכל  להציל הרבה יותר ולסייע לאלפי חולים נוספים.

כיצד פועל הליך איסוף התרופות?

התרופות נאספות בנקודות איסוף ברחבי הארץ המופעלות על ידי מתנדבים שהוכשרו לשם כך. מנקודות האיסוף, כמאה וחמישים במספר, מועברות התרופות למרכז התפעול של ארגון חברים לרפואה בבני ברק. כאן עוברות התרופות בדיקה קפדנית על ידי רוקח, מוכנסות למאגר הממוחשב ומותאמות לפי מרשם לחולים. תרופות פגות תוקף מושמדות.

כיצד פונים לקבלת תרופות, והאם ההליך כרוך בתשלום?

על מנת לקבל סיוע מפרויקט ניתוב התרופות יש ליצור קשר עם ארגון חברים לרפואה ולהעביר מרשמים בתוקף, כמו-כן נדרש אישור מעובד רווחה. התרופות מגיעות במשלוח מיוחד לבית החולה וכמובן- השירות כולו ניתן ללא כל עלות.

חדש- עמדות לאיסוף תרופות בסניפי מטב

לרגל חודש הקשיש עמותת מטב ועמותת חברים לרפואה משיקות פרויקט משותף וייחודי של איסוף תרופות למען חולים הזקוקים להם ואינם יכולים להרשות לעצמם לרוכשם. במסגרת הפרויקט יפתחו ב- 50  סניפי עמותת מטב  ברחבי הארץ עמדות לאיסוף תרופות לאחר מכן, התרופות שנתרמו יאספו על ידי חברים לרפואה, ויועברו למרכז המיון שם הם ימוינו וישלחו לנזקקים ללא תשלום.

לרשימה המלאה של עמדות איסוף התרופות בעמותת מט"ב לחץ כאן

כיצד ניתן לתרום לפרויקט?

פרויקט ניתוב התרופות הינו וולונטארי לחלוטין, ניתן להצטרף למערך נקודות האיסוף על ידי פניה לארגון ומילוי טופס מתנדב או לפנות לפרייד גליק / יוכבד לורנץ בטלפון : 073-2198801/826. מתנדבים המצטרפים למערך הארגון מתחייבים לעמוד בהוראות האיסוף.

לתרומת תרופות בתוקף

ניתן לפנות לנקודת האיסוף הקרובה אליכם. מספרי הטלפון של מפעילי נקודות האיסוף מתפרסמים באתר חברים לרפואה – לחץ כאן. או לפנות לפרייד גליק / יוכבד לורנץ בטלפון : 073-2198801/826, שיאתרו עבורכם מתנדב איסוף.

עלויות הפרויקט אינן חלות על החולים ולכן ניתן גם לתרום תרומה כספית למימון הפעילות בקרן מיוחדתשהוקמה לצורך כך בארגון או לפנות למירי נויזץ בטלפון 073-2198809.

חברים לרפואה פורצים דרך בהנגשת בריאות בישראל

ארגון חברים לרפואה הוקם בשנת 2003 על ידי קבוצת פעילים חברתיים כדי לסייע לחולים ונכים בישראל. מטרתנו לסייע לאוכלוסיות רחבות ככל האפשר לממן ולקבל תרופות וטיפולים יקרים שאינם כלולים בסל הבריאות ולפעול בתחומי ההסברה, המשפט והחקיקה לשיפור שירותי הרפואה הציבורית בישראל. אלפי חולים ובני משפחותיהם כמו גם ילדים, נכים ובעלי מוגבלויות שונות מכל רחבי הארץ נעזרים בנו מדי שנה. מלבד מחלקת ניתוב התרופות פועל בארגון גם מרכז פעילות רחב היקף לילדים חולים, נכים ומוגבלים, סיוע משפטי וסוציאלי, קרנות תרומה לחולים נזקקים ופרויקט חונכות אקדמי ארצי.

בשנת 2010 זכינו במגן שר הבריאות. מגן השר הוענק לארגון חברים לרפואה על היותו פורץ הדרך בתחום ניתוב התרופות.

ארגון חברים לרפואה פועל בשיתוף פעולה עם חברות רבות במשק המסייעות במערך האיסוף, בינן עובדי DHL, אלביט, בזק בינלאומי, אורבוטק, גיתם, מירס, אוניברסיטת ת"א, האוניברסיטה הפתוחה, הדסה והאוניברסיטה העברית בירושלים ועוד.

להצטרפות למערך החברות ניתן לפנות לחברים לרפואה, שמואל הנביא 4 , בני ברק, 03-5792220

נבחרת היועצים שלנו

זקוקים למידע נוסף? ייעוץ פרטני
הרשמו כעת לשיחת ייעוץ אחד על אחד
הייעוץ ללא תשלום, כשירות לציבור של עמותת רעות, ואשל ג'וינט ישראל שיחת ייעוץ בחינם הירשמו כעת

אין תגובות עדיין

השאר תגובה