ייעוץ חינם וקביעת תור*מידע מפורט בטופס יקל עלינו לסייע לך

מתחברים לעולם מהבית

תכנית "ותיקים ברשת" היא מיזם העשרה וחברה המאפשר למבוגרים הממעטים לצאת מהבית להשתתף במפגשים ובדיונים אינטראקטיביים בשלל נושאים

עודכן לאחרונה:03/12/19

מבוגרים הממעטים לצאת מהבית חווים הרבה פעמים בדידות וניזונים בעיקר מתקשורת חד-כיוונית, כגון טלוויזיה. מנגד ההזדמנויות שלהם לפתח שיחה על נושאים המעניינים אותם הולכות ופוחתות.

סקר חברתי משנת 2012 מצביע על כך שרק 23% מקרב הזקנים השתתפו בחוגים וכי את מירב הזמן הפנוי הם הקדישו לצפייה בטלוויזיה וקריאה. הסקר הצביע גם על מגמה של התחברות לאינטרנט, וכיום יש ביותר מ-50% מבתי הקשישים מחשב וחיבור לאינטרנט.

תכנית “ותיקים ברשת”- מיזם משותף של ג’וינט-אשל ומכון גרנטר, מאפשר לזקנים הממעטים לצאת מהבית להשתתף במפגשים וקורסים באמצעות המחשב הביתי .

בתכנית מקיימים מפגשים אינטראקטיביים סביב תוכן באמצעות טכנולוגיית video conference באינטרנט. התכנית כוללת סדרות של מפגשים בנושאים שונים כגון: אקטואליה, קבוצות תמיכה (בשיתוף מכון אדלר), מוזיקה, יהדות, שפות ועוד. המפגשים אינם הרצאות, אלא מהווים כר לדיונים פוריים ומעניינים.

המשתתפים בתכנית יכולים לראות זה את זה, לשמוע ולהשמיע, ובעיקר ליצור קשרים חברתיים עם אנשים חדשים ולפתח שיחה וגירוי אינטלקטואלי בנושאים שמעניינים אותם, וכל זאת ללא צורך לצאת מהבית. המשתתפים בתכנית בונים לעצמם מחדש קבוצת השתייכות לפי תחומי עניין, יוצרים חברויות ומשתתפים בדיונים מעניינים ומפרים.

על מנת להצטרף לתכנית יש להיות בעל מחשב, מצלמה אינטרנטית, אוזניות ומיקרופון ומיומנות בסיסית בהפעלת מחשב. כמו כן יש צורך בחיבור לאינטרנט במהירות של MB 5 לפחות.

ההשתתפות היא בהרשמה מראש וללא תשלום.

שותפים לתכנית: עמותות למען הזקן, רשויות מקומיות, משרדי ממשלה, ביטוח לאומי, מלכ”רים, הקרן לניצולי שואה ורשת אורט

ייעוץ חינם וקביעת תור*מידע מפורט בטופס יקל עלינו לסייע לך