לוגו דף הבית JDC
לקבלת ייעוץ בחינם –  1-700-700-204

להתכונן נכון לשחרור

ההכנה לשחרור מטופל מאשפוז מתחילה בשלב הקבלה לאשפוז ושותף לה הצוות הרב מקצועי שמלווה את הליך השיקום

מאת:  אסתי לבני, מנהלת ההדרכה בסיעוד. ולריה קפלן, אחות אחראית מחלקה א' בית חולים שיקומי רעות תל אביב
עודכן לאחרונה ב-03/10/19
א א א
נושאים:
תקציר:עם קביעת תאריך שחרור, הצוות הרב מקצועי עוסק בהכנת והנחיית המטופל וסביבתו הקרובה במטרה לציידם בכלים הטובים ביותר להתאקלמות מיטבית והמשך שיקום בקהילה במידת הצורך

אחד האתגרים המשמעותיים ביותר בתהליך השיקום הוא לוודא שהמטופל ישוב לביתו במצב אופטימלי בתום תקופת האשפוז. מרבית החולים המתאשפזים לשיקום עברו אירוע מטלטל בחייהם: תאונת דרכים, אירוע מוחי או פגיעה משמעותית אחרת.

ההכנה לשחרור מטופל מתחילה למעשה כבר בשלב הקבלה לאשפוז, כאשר לצד הצוות הרפואי מלווה הצוות הסיעודי את המטופל במתן הסבר על מצבו, על תכנית הטיפול ומשך האשפוז הצפוי.

משך השיקום במחלקה נקבע על ידי הצוות הרב מקצועי –רופאים, אחיות ומקצועות בריאות אחרים :פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, תזונה ודיאטה, קלינאות תקשורת, עבודה סוציאלית, פסיכולוגיה שיקומית ומלווה רוחנית. צוות זה נוהג להיפגש בקביעות ולדון במטרות ותכנית הטיפול, משך האשפוז ורמת התפקוד שאליה מצופה המטופל להגיע בסיום האשפוז.

מבחינת הצוות, המשפחה שותפה פעילה בתהליך וחברי הצוות מעודדים את בני המשפחה להתלוות ולהשתתף בטיפולים בכדי לרתום אותם לתהליך.

דגש מושם גם על נושא תקשורת פתוחה ורציפה עם המטופל ובני המשפחה, הממלאת תפקיד חשוב בתהליך השיקום, מעודדת שיתוף פעולה ומפחיתה באופן ניכר את רמת החרדה ואי הוודאות המתלווים לתהליך השיקום.

עם קביעת תאריך שחרור, הצוות הרב מקצועי עוסק בהכנת והנחיית המטופל וסביבתו הקרובה במטרה לציידם בכלים הטובים ביותר להתאקלמות מיטבית והמשך שיקום בקהילה במידת הצורך. המאמץ של הצוות מכוון לתת את המענה המלא לצרכי המטופל ומשפחתו כדי שיזכו לחוויה שיקומית חיובית ויחזרו לביתם שבעי רצון מהטיפול שקיבלו.

 

 

חוקים וזכויות - ייעוץ ומידע בחינם

השם שלך (חובה)

האימייל שלך (חובה)

טלפון

נושא

ישוב / אזור מגורים

גיל


*מידע מפורט אודותייך יאפשר לנו לעזור לך יותר *

*במהלך חגי תשרי יינתן מענה חלקי*

 

נבחרת היועצים שלנו

זקוקים למידע נוסף? ייעוץ פרטני
הרשמו כעת לשיחת ייעוץ אחד על אחד
הייעוץ ללא תשלום, כשירות לציבור של עמותת רעות, ואשל ג'וינט ישראל שיחת ייעוץ בחינם הירשמו כעת

אין תגובות עדיין

השאר תגובה