ייעוץ חינם וקביעת תור

1-700-700-204*מידע מפורט בטופס יקל עלינו לסייע לך

לעדכן את הקבלות בטרמינל שלהם. מספר התחלה, מספר ע"ר וכו'.na

להט”בים זקנים כמטפלים עיקריים בזוגות חד-מיניים

עודכן לאחרונה:17/03/20

אנשים שחיים בזוגיות חד-מינית נתונים בסיכון לקשיים בשלושה מישורים מקבילים: זוגיות הנתפסת כבלתי קונבנציונלית, מחלה המאיימת על חיי אחד מהם ותהליך ההזדקנות עצמו.

על אף נוכחותם ההולכת ומתבלטת של לסביות, הומוסקסואלים, טרנסג’נדרים וביסקסואלים (להט”בים) בחברה, זקנים  החיים בזוגיות חד מינית עדיין נוטים להצניע את בחירתם הזוגית. מצב זה מונע מהם לעיתים קרובות קבלת טיפול ותמיכה ראויים.

מאמר זה סוקר את חוויותיהם של זוגות חד מיניים מזדקנים, שבהם אחד מבני הזוג משמש מטפל עיקרי לבן הזוג.

המאמר מתמקד בכמה היבטים בולטים בחוויית הטיפול ובתום הטיפול בבן הזוג: קושי להיחשף ואף הימנעות מחשיפה אישית בפני מספקי שירותי טיפול, בורות, אפליה, והנחות מוצא שגויות אודות משמעות הזוגיות, היעדר לגיטימציה ותמיכה חברתית. במקרים רבים עלולים הזקנים לחוות שכול בנסיבות מורכבות הכרוכות בתחושת בדידות ובבידוד חברתי.

לצד אלו, עולות גם הזדמנויות מאתגרות לחווייה מיטיבה של טיפול. זאת הודות לגיבוש זהות בן/בת הזוג כמטפל עיקרי, להזדמנות “לצאת מן הארון”, גם אם מתוך אילוץ , וכן ללמידה להיעזר בתמיכה מצד הקהילה הגאה, כלומר לאפשר תמיכה סביבתית לא רק ממשפחת המוצא (family of origin), אלא גם ממשפחת הבחירה (family of choice).

בנוסף, מספק המאמר מידע לאנשי מקצועות הטיפול לגבי המאפיינים הייחודיים של בני זוג זקנים וצורכיהם כפי שהם נגזרים מהמשימות הטיפוליות של בן הזוג המשמש מטפל עיקרי בחולה.

היכרות זו עשויה להוות בסיס לגיבוש גישות התערבות ולפיתוח מערכות תמיכה בתחום הבריאות הגופנית והנפשית, בתחום החברה, הרווחה ובתחום החוק, בהתאם למאפיינים ולצרכים של אוכלוסיית היעד.

למאמר המלא: להט”בים זקנים כמטפלים עיקריים בזוגות חד- מיניים

ייעוץ חינם וקביעת תור

1-700-700-204*מידע מפורט בטופס יקל עלינו לסייע לך

לעדכן את הקבלות בטרמינל שלהם. מספר התחלה, מספר ע"ר וכו'.na