ייעוץ חינם וקביעת תור

1-700-700-204*מידע מפורט בטופס יקל עלינו לסייע לך

לעדכן את הקבלות בטרמינל שלהם. מספר התחלה, מספר ע"ר וכו'.na

חברים לעת זיקנה- מוקד לקשישים אוהבי בעלי חיים

אשל ג'וינט ישראל הקימה מוקד תמיכה לזקנים בעלי חיות מחמד או כאלו המעוניינים באימוץ חיית מחמד

עודכן לאחרונה:04/12/19

לחיות מחמד השפעה נפלאה על הבריאות הנפשית והפיזית של בעליהן. חיות מפחיתות את הרגשת הבדידות, השעמום והדיכאון, ומעשירות את השגרה. כמו כן, נוכחותן מגבירה את תחושת הביטחון, מעודדת פעילות ומאפשרת מגוון חוויות חברתיות.

יחד עם זאת, חיות מחמד גם דורשות טיפול יום-יומי ואחריות, וכאשר הדבר נעשה בעייתי, בשל תשישות או הכנסה בלתי מספקת, נאלצים בצער רב בעליהן הקשישים להיפרד מהן ולוותר על חברתן, או להפך, מוותרים על צרכיהם הבסיסים לטובת כלכלת הכלב או החתול, ויש אף שיסרבו להתאשפז כדי לא לנטוש את חבריהם.

מוקד התמיכה- חברים לעת זקנה

במסגרת פעילותה לשיפור איכות חייה של האוכלוסייה המבוגרת, הקימה אשל ג’וינט ישראל מוקד שירות ייחודי לאוהבי בעלי חיים. מוקד התמיכה “חברים לעת זיקנה” הוקם כדי לאפשר לזקנים ליהנות מחברת חיות מחמד מבלי לדאוג במקרה של מצוקה. מערכת התמיכה כוללת סיוע של מתנדבים למשימות כגון: טיולים עם הכלב ושמירה עליו, ליווי לווטרינר, ניקיון מצעי חול לחתול, עזרה באימוץ כלב או חתול, הכוונה לשירותים מקצועיים מתאימים (וטרינרים, מזון וציוד, אילוף, פנסיון, טיפוח) ובמידת הצורך, מימונם למעוטי יכולת.

כיום הפרויקט מופעל על ידי גופים שונים- עמותת “מטב” במרכז ובדרום, עמותת “צער בעלי חיים” בירושלים ועמותת “שילה” בצפון

חברים לעת זיקנה בירושלים

הפרויקט הוקם בירושלים ב-2006, ומופעל על ידי עמותת “צער בעלי חיים”. בעזרתם של מתנדבים בכל הגילאים ומכל מיני מסגרות, עשרות גמלאים בעיר זוכים בשירותי המוקד, באופן שוטף או בעת הצורך, ונהנים גם מחברים אנושיים חדשים.

מוקד ארצי

במסגרת הרחבת התכנית בשיתוף עמותת (HAMA (Human and Animals Mutual Help, ועמותות נוספות למען בעלי חיים, אנו שואפים לעזור לזקנים מכל רחבי הארץ לטפל בחיות המחמד שלהם, או לאמץ חבר חדש. התכנית בחסות המשרד להגנת הסביבה ובשיתוף מרכז המידע  ‘רעות-אשל’.

פניות: גמלאים בעלי חיות מחמד, או המעוניינים לאמץ כלב או חתול, או לשמש כבית אמנה זמנית, הנכם מוזמנים לפנות למרכז המידע ונשמח לעזור לכם !

התנדבות: אם תרצו לתרום או להתנדב לפרויקט, באופן קבוע או רק לפעמים, במידת הצורך או למשימות מיוחדות, נשמח לצרף אתכם לקהילה התומכת שלנו.

שיתוף פעולה: אם ברצונכם להציע שירותים מקצועיים רלוונטיים, נשמח לשקול כל הצעה ולצרף שותפים בעלי נכונות לקדם את הפרויקט.

בכל שאלה בנושא הנכם מוזמנים לפנות למרכז המידע ונשמח לעזור לכם !

ייעוץ חינם וקביעת תור

1-700-700-204*מידע מפורט בטופס יקל עלינו לסייע לך

לעדכן את הקבלות בטרמינל שלהם. מספר התחלה, מספר ע"ר וכו'.na