ייעוץ חינם וקביעת תור

1-700-700-204*מידע מפורט בטופס יקל עלינו לסייע לך

לעדכן את הקבלות בטרמינל שלהם. מספר התחלה, מספר ע"ר וכו'.na

חברות כ”א לעובדים זרים – תאגידים או לשכות פרטיות

מה הנקודות שחשוב לבדוק לפני שמחליטים לאיזו חברה לפנות לצורך העסקת עובד זר?

עודכן לאחרונה:31/05/20

החברות המורשות לעסוק בהבאה, תיווך וטיפול בעובדים זרים בענף הסיעוד בארץ הן חברות כוח אדם שקיבלו רישיון לעסוק בהבאת עובדים זרים והשמתם. קיימת הבחנה בין חברות סיעוד העוסקות בהשמת מטפלים ישראלים ובמתן שירותי סיעוד לזכאי חוק סיעוד לבין חברות כוח אדם העוסקות בכל הנושא של העסקת עובדים זרים. השם הפורמאלי של חברות כוח האדם הוא “לשכות פרטיות”.

כיום קיימות בארץ עשרות לשכות פרטיות המורשות לעסוק בהבאת עובדים זרים.

איך מקבלים רישיון להעסקת עובד זר?

 

נקודות להשוואה בין חברות כוח אדם

האם הלשכה הפרטית קשורה לחברת סיעוד?

כאמור, חברות כוח אדם הן חברות המורשות לעסוק בהבאה, תיווך וטיפול בתיווך בעובדים זרים בענף הסיעוד על ידי רשות האוכלוסין וההגירה. אדם המעוניין לשלם לעובד הזר באמצעות גמלת חוק סיעוד חייב לפנות, בנוסף לחברת כוח אדם, לחברת סיעוד שמוכרת על ידי ביטוח לאומי למתן שירותים דרך גמלת חוק סיעוד לצורך העברת התשלום. יש חברות סיעוד שקיבלו היתר לעסוק גם בנושא של תיווך, השמה של עובדים זרים ויש חברות סיעוד שמפנות ללשכות פרטיות מורשות. חשוב להבהיר שמדובר בשני סוגים של שירות.

האם ללשכה הפרטית יש רישיון?

כאמור, חברות שעוסקות בהבאה, תיווך וטיפול בעובדים זרים זקוקות לרישיון על מנת לעסוק בכך. למרות הפיתוי שקיים בחיסכון הכלכלי (חברות מורשות גובות יותר עבור השירות) יש להיזהר משרלטנים ומומלץ לפנות אך ורק לחברת כוח אדם שמוכרת ומורשית לעסוק בכך. הנסיון מלמד שפנייה לחברות שאינן מאושרות יוצרת קשיים בירוקרטיים, מאריכה את זמן ההמתנה לעובד הזר ובמקרים רבים נעשים “שידוכים לא מוצלחים” שבהם העובד בורח או שהמשפחה אינה מרוצה מהטיפול.

לרשימת לשכות פרטיות (חברות כוח אדם)  בעלות רישיון והיתר להבאה לתיווך ולטיפול בעובדים זרים בענף הסיעוד בלבד,  לחץ כאן

מה גובה העמלה שהחברה גובה עבור הבאת העובד הזר?

קיימת תקרה של 2000 ש”ח כולל מע”מ (נכון ל 01/2018) שחברות מורשות לגבות מהמשפחות המעסיקות עבור הבאת עובד זר. חשוב לציין שבדרך כלל העמלה כוללת ליווי ואחריות למשך שנה. המשמעות של האחריות היא שאם העובד בורח או שהמשפחה לא מרוצה, החברה אחראית להביא עובד אחר ללא גביית עמלה נוספת.

האם לחברה יש מאגר עובדים זרים בארץ?

חברות כוח האדם מנהלות מאגר של עובדים שנמצאים בארץ, בתקופת מעבר בין מקום עבודה אחד למשנהו ופנויים לעבודה. עובדים אלו זמינים במקרי חירום, במקרה שהעובד הקבוע יוצא לחופש, או אם יש משפחות שמעדיפות מטפל מנוסה שיודע עברית.

האם החברה מספקת שירותים נוספים כמו עובדים ישראלים?

קיימות חברות שמספקות מענה גם למשפחות שמחפשות עובד ישראלי לטיפול 24 שעות ביממה.

האם ניתן לרכוש ביטוח רפואי לעובד הזר בעזרת החברה ובאיזו עלות?

חובה לרכוש ביטוח רפואי עבור העובד הזר. עלות הביטוח היא בממוצע כ-2 דולר ליום.  כדאי לדעת שיש חברות שמסדירות את נושא הביטוח הרפואי דרכן כשירות למשפחות. ניתן לעשות את הביטוח גם באופן פרטי לא דרך החברה.

דמי התקשרות קבועים

החברות גובות מהמשפחות דמי התקשרות חודשיים עבור ליווי ומעקב מקצועי, והתערבות ועזרה במקרה הצורך. גובה דמי ההתקשרות הוא עד 70 ש”ח לחודש (נכון ל 01/2018),

ניתן ואף מומלץ לערוך “סקר שוק” בין החברות על מנת לבדוק ממי ניתן לקבל את התנאים הטובים ביותר. בהחלטה חשוב גם לשים לב מי החברה שתיתן שירות טוב יותר.

לייעוץ בחינם השאר את פרטיך

*מידע מפורט אודותייך יאפשר לנו לעזור לך יותר *

שם

דוא"ל

טלפון

נושא

ישוב (לא חובה)

גיל (לא חובה)

(תמונה להמחשה unsplash)