יצירת קשר בנושאי שיקום בביה"ח רעות וזימון תור בלבד. שירותי המענה האנושי בנושא מיצוי זכויות אינם פעילים

  קול רעות

  השתתפות ברכישת מכשירי שמיעה למבוגרים

  במסגרת סל הבריאות הממלכתי, יכול כל אדם בן 65 ומעלה לקבל מכשיר שמיעה מהדגם הבסיסי, ללא השתתפות עצמית

  עודכן לאחרונה:03/08/22

  מימון מכשירי שמיעה למבוגרים כלול בסל הבריאות

  במסגרת סל הבריאות הממלכתי, כל אדם בן 65 ומעלה יכול לקבל מכשיר שמיעה מהדגם הבסיסי, ללא השתתפות עצמית. קיימת גם אפשרות לשדרג את המכשיר לקטגוריה גבוהה יותר או למכשיר בסיסי יקר יותר. במידה ועונים על הקריטריונים הזכאות להחזר היא עד ל-3000 ש"ח לכל אוזן (נכון לאפריל 2020) פעם ב-3.5 שנים.

  חשוב לציין-

  • הזכאות הינה אחת לשלוש שנים וחצי לכל אוזן וניתנת על בסיס המלצה מנומקת של הגורם המקצועי המטפל אשר המליץ על הצורך להחליף את המכשיר.
  • חשוב לדעת– במידה וקורה שהמכשיר לא יכול לתת מענה על רקע שינוי משמעותי במצב השמיעה של האדם, ולא ניתן לשפר את המצב באמצעות המכשיר הקיים, הקופה תחליף את המכשיר גם אם לא חלפו 3.5 שנים.
  • מכשיר השמיעה יסופק למבוטחים ע"י קופת החולים בהתאם לקבוצות מכשירים שתקבענה והיקף השתתפות העצמית ישתנה בהתאם.
  • לא תהיה זכאות להחזר עבור מכשיר שנקנה שלא באמצעות ספק הסדר של הקופה.
  • במידה ויש ביטוח משלים בקופת חולים, מומלץ לבדוק האם יש החזר נוסף.
  • מ-7/2016 קופ"ח מאפשרת למטופלים המרותקים לביתם או השוהים במסגרת אשפוז ממושך, לקבל את השירותים הרלוונטיים ואת מכשירי השמיעה כמפורט בחוזר במקום בו הם נמצאים.
  • כשאדם חש כי יש לו ירידה בשמיעה, יש צורך בתהליך בדיקה לאבחון הבעיה ולקביעת המלצה לגבי הטיפול המתאים. יש לפנות  לקופת החולים ולקבל את המידע לגבי התהליך. המידע מפורט בחוזר מנהל הרפואה, משרד הבריאות. לחוזר המלא, לחצו כאן.

  השתתפות ברכישת אביזרי עזר לשמיעה

  רכישת אביזרי עזר לשמיעה אינה כלולה בסל הבריאות הממלכתי. קופות חולים לעתים משתתפות בעלות רכישת אביזרי עזר לשמיעה, כגון: מערכת הגברה לטלוויזיה, מגבר אישי, שעון מעורר, מבזק לפעמון הדלת, במסגרת שירותי הבריאות הנוספים (למי שיש ביטוחים משלימים). התנאים לזכאות וגובה המימון תלויים בסוג הביטוח שיש בקופת חולים. לכן, מומלץ לפנות לקופת החולים ולבדוק את הזכאות.

   

  פורסם: 1.4.2014.

  (תמונה להמחשה unsplash)
  מכשיר שמיעה

   יצירת קשר בנושאי שיקום בביה"ח רעות וזימון תור בלבד. שירותי המענה האנושי בנושא מיצוי זכויות אינם פעילים

   קול רעות

   דילוג לתוכן