ייעוץ חינם וקביעת תור

1-700-700-204*מידע מפורט בטופס יקל עלינו לסייע לך

לעדכן את הקבלות בטרמינל שלהם. מספר התחלה, מספר ע"ר וכו'.na

המאבק בקורונה: הקלות למטופלים סיעודיים שמעסיקים עובדים זרים

ההקלות עליהן החליט שר הפנים כוללות: אפשרות קליטת עובדים זרים שלא הועסקו מעל 90 יום, הארכת תקופת העסקה זמנית של עובדים שמחליפים עובדים קבועים

עודכן לאחרונה:02/08/20

בעקבות המגבלות שהוטלו על הציבור במסגרת המאבק בקורונה החליט (16.3.2020) שר הפנים, אריה דרעי על הקלות בענף הסיעוד עבור מטופלים סיעודיים.

כחלק מהצעדים הננקטים למניעת התפשטות נגיף הקורונה, נמנעת,  בהתאם להנחיות משרד הבריאות, כניסת זרים מכל היעדים בעולם מאז ה-12.3.2020.

מאחר וקיים צורך למנוע פגיעה במטופלים סיעודיים הרגישים להידבקות לא ניתן יהיה להכניס לישראל בתקופה זו גם עובדי סיעוד זרים מחו״ל אף אם תהיה אפשרות להוכיח בידוד.

לאור זאת עלה הצורך לתת מענה למטופלים סיעודיים בעלי היתר הזקוקים לסיוע שהוביל את שר הפנים להחליט על מספר הקלות:

  • אפשרות קליטת עובדים זרים אשר לא הועסקו במשך מעל 90 ימים – בתקופה זו ניתן להגיש בקשות לרישום עובד זר אצל מטופל סיעודי גם אם העובד הזר לא הועסק במשך תקופה העולה על 90 ימים.
  • הרחבת אפשרויות העסקת עובדים זרים שתקופת שהייתם בין 63-52 חודשים. בתקופה זו יוכלו גם מטופלים סיעודיים בעלי היתר פנוי, אף אם אין להם עובד זר קבוע השוהה בחו”ל אך זקוקים למטפל, להעסיק באופן זמני גם עובדים הנמצאים בישראל בין 63-52 חודשים. ההעסקה תאושר עד לתום 63 חודשים של העובד הזר.
  • הארכת תקופת ההעסקה הזמנית – מטופל שמועסק אצלו באופן זמני עובד מחליף השוהה בישראל בין 63-52 חודשים, במקום עובד קבוע שטרם חזר עקב המצב, יוכל להמשיך להעסיק את העובד המחליף עד לחזרת העובד הקבוע השוהה בחו”ל וזאת בתנאי שתועבר הודעה על הארכת ההעסקה באמצעות הלשכה הפרטית. ההארכה תאושר עד לתום 63 חודשים של העובד הזר.

ההקלות האמורות והקלות נוספות הן זמניות בהתחשב במצב ועד להודעה אחרת.

המידע מעודכן ל- 16.3.2020

לפירוט ההחלטה לחץ כאן

(התמונה להמחשה unsplash)