לוגו דף הבית JDC

האם לדבר עם המעסיק שלי על הטיפול בהורי? ואיך?

האם לדבר עם המעסיק שלי על הטיפול בהורי? ואיך? לטיפול בהורים יש השפעה עליי כעובד, האם כדאי לי לשתף את המעסיק בכך?  ואם כן, כיצד לעשות זאת?

מאת:  יפעת קרלמן, עו"ס / רעות- משפחה מטפלת
א א א
תקציר:לטיפול בהורים השפעה על בן המשפחה המטפל כעובד. האם כדאי לשתף את המעסיק בכך? אם כן איך לעשות זאת?

על הקשיים שבשילוב עבודה עם טיפול בהורים

הטיפול בהורה הזקן מצריך משאבים רבים- זמן, כוחות פיזיים, נפשיים. ככל שההורה מתבגר יותר וזקוק לסיוע רב יותר בתפקודיו יש צורך ביותר משאבים. רובנו מתמרנים בין הטיפול בהורינו לבין התפקידים האחרים בחיינו- בני זוג, הורים, סבים, חברים, עובדים.

על פי סקר שנערך על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ב- 2006, כ- 927,000 ישראלים מטפלים בקביעות בזקן אחד או יותר. במחקר שנערך שנתיים קודם נמצא שכ- 45% מהמטפלים העיקריים הם אנשים עובדים. מאחר האוכלוסייה הולכת ומזדקנת, תוחלת החיים עולה, צאצאים בוגרים יטפלו בהוריהם למספר שנים רב יותר במקביל להיותם אנשים עובדים.

לטיפול בהורינו השפעה עלינו כעובדים. כמטפלים עיקריים פעמים רבות אנו נאלצים לתת פתרונות לכל מיני בעיות שצצות על בסיס יומיומי ולפעמים מצריכות מענה מיידי. לכן, פעמים רבות הבעיות מגיעות אתנו לעבודה, או "מצטרפות" תוך כדי ויכולות לבוא לידי ביטוי בהיעדרויות, איחורים, חיסורים, שיחות טלפון שמסיחות את הדעת.

שילוב שני התפקידים- מטפל עיקרי בהורה ואדם עובד בנוסף לתפקידים אחרים בחיינו אינו פשוט ומאתגר.

לספר או לא לספר?

אנשים רבים המתפקדים כמטפלים עיקריים בהורה זקן חוששים לשתף את המנהלים שלהם בכך שהם משמשים כמטפלים עיקריים. החשש הוא בעיקר מהתפיסה של המעסיק אותם כ"מתלוננים סדרתיים", לא מסורים מספיק לעבודה, לא מרוכזים. החשש הוא שהתפיסה הזאת שלהם תשפיע על אפשרויות הקידום וההתפתחות המקצועית, ואולי אף תוביל לפיטורין. לפעמים החשש הוא מוצדק, מאחר ויש מעסיקים הממוקדים בעבודה בלבד, משום שאינם מודעים מספיק להשפעה שיש לחייו האישיים של העובד על איכות העבודה שלו, התפוקה שלו, השימור שלו לאורך זמן או משום שלא אכפת להם.

מצד שני, יש מעסיקים שמבינים שכשהעובד מקבל הכרה בקשיים שלו, ותמיכה, הוא ירגיש מחויבות רבה יותר לארגון, תהיה לו מוטיבציה גדולה יותר לעבודה והדבר ישפיע כמובן על היעילות שלו והתפוקות והשימור שלו לאורך זמן. מעבר לכך, ארגונים בדרך כלל לא אוהבים הפתעות- היעדרויות לא צפויות. במקרים בהם העובד נראה מתוח, ישנם איחורים, אי עמידה בלוח זמנים והמעסיק לא יודע מה קורה "מאחורי הקלעים" בחייו של העובד הוא עלול לפרש זאת לא נכון ולחשוב שהעובד לא רציני, לא מחויב לעבודה, חסר אחריות ועוד. לכן, שיחה עם המעסיק ושיתוף בתפקיד כמטפל עיקרי חשובה ודווקא יכולה להעביר מסר של מחויבות, אחריות, רצינות, והשיתוף יכול לייצר שותפות עם המעסיק. מעבר לכך, באמצעות שיתוף במצב ניתן יהיה לחשוב על פתרונות שיקלו על הלחץ ובכך יתרמו להפיכת המטפל לעובד טוב יותר.

ההחלטה- לספר ? או לא לספר? היא אישית. רק בידך המידע וההיכרות האישית עם הארגון , יחסיך עם המעסיק כדי להחליט האם לשתף ובמה. כדאי לבחון את הדברים לפני שמדברים עם המעסיק.

במידה ומחליטים לשתף את המעסיק בתפקיד שאתה ממלא כמטפל העיקרי- נציג כמה נקודות למחשבה.

איך לדבר עם המעסיק?

כדאי להתכונן מראש לשיחה, להכין רשימה של הנושאים שתרצה להעלות ואיך אתה מתכוון להעלותם.

איימי גוייר נותנת בספרה "לג'נגל בין עבודה לטיפול עיקרי" טיפים שיכולים לסייע לקיים את "השיחה" עם המעסיק

  • חשוב לקיים את השיחה "פנים אל  מול פנים",  בפגישה אישית, במועד שנראה "טוב"- כלומר, לא לפני כניסה לישיבה, או יציאה הביתה למשל.
  • בפגישה תוכל לשתף בקשיים עימם אתה מתמודד כמטפל עיקרי (לא חייבים להיכנס לפרטים). חשוב להתמקד בתיאור של התפקיד שאתה ממלא- מה אתה צריך לעשות עבורם,  ואת הדברים הלא צפויים בו. הרעיון הוא שהמעסיק יבין את האחריות שלך כמטפל.
  • בשיחה עם המעסיק חשוב להעביר לו את המסר של מחויבות שלך לארגון, לעבודה, לשמור על  מקצועיות, כנות ולהקרין בטחון.
  • אם יש קושי מסוים שעולה בעבודה, שעות אתה מחסיר באופן קבוע, היעדרויות-  כדאי  להציע תכנית כיצד בכוונתך להתמודד עם הקושי,  הצעות לפתרון כמו- גמישות בשעות העבודה, החזר שעות ביום אחר, ללמוד מה יש לארגון להציע, להתייעץ עם המעסיק לגבי רעיונות נוספים.
  • אפשר אפילו לסכם את הדברים בצורה מסודרת וכתובה ולהעביר העתק למשאבי אנוש.
  • חשוב לעדכן את המעסיק במידה ויש שינויים לאורך הדרך במצב.

הטיפול בהורים הוא זכות גדולה אך הוא גם  טומן בחובו אתגרים רבים, והמטפל העיקרי נדרש למצוא את הדרך בה הוא יכול לשלב את כל התפקידים המוטלים עליו בהיותו- מטפל עיקרי, הורה בעצמו, סבא/סבתא, בן זוג. הקושי מופיע גם בשילוב הזה שבין מטפל עיקרי ועולם העבודה. כדאי להבין את זה, להכיר בזה ולחשוב כיצד מתמודדים ובמידת הצורך להיעזר בגורם מקצועי.

לפרטים נוספים על איך לשמור על מקום העבודה כמטפל עיקרי, לחץ כאן.

נבחרת היועצים שלנו

זקוקים למידע נוסף? ייעוץ פרטני
הרשמו כעת לשיחת ייעוץ אחד על אחד
הייעוץ ללא תשלום, כשירות לציבור של עמותת רעות, ואשל ג'וינט ישראל שיחת ייעוץ בחינם הירשמו כעת

אין תגובות עדיין

השאר תגובה