ייעוץ חינם וקביעת תור

1-700-700-204*מידע מפורט בטופס יקל עלינו לסייע לך

אתר מקצועי להתמודדות עם חרדה בעקבות הקורונה

בעקבות עדויות לעלייה בחדרה באוכלוסייה, הושק, לראשונה, אתר אינטרנט בפיתוח פסיכיאטרים, פסיכולוגים ועו"סים להתמודדות עצמית עם חרדה

עודכן לאחרונה:24/03/20

יוזמה חדשה של צוות אנשי מקצוע מתחום בריאות הנפש – עובדים סוציאליים, פסיכיאטרים ופסיכולוגים – בראשות פרופ’ שרה פרידמן וד”ר רננה איתן ובתמיכת אוניברסיטת בר-אילן, האוניברסיטה העברית והמרכז הירושלמי לבריאות הנפש, מנסה לסייע בהפחתת המצוקה הנפשית עמה רבים מתמודדים בימי קורונה.

יוזמי האתר, שפותח בחסות אגוד הפסיכיאטריה של ההסתדרות הרפואית, אומרים כי הוא “נועד לתת מענה במצב הנוכחי, בו הנגישות לשירותי בריאות הנפש מוגבלת ורבים מהישראלים נמצאים בבידוד. קיים צורך להקנות לאוכלוסייה הכללית כלים מקצועיים להתמודדות עם חרדה”.

במסגרת היוזמה הושק אתר אינטרנט בכתובת helpwithcorona.com  שמטרתו הקניית כלים אותם יכול המשתמש ליישם בעצמו. מקור השיטות השונות באתר מבוסס על שיטת הטיפול הקוגנטיבי-התנהגותי (CBT) אשר הוכחה כיעילה בהפחתת חרדה.

האתר מסייע להתמודדות עם תחושת החרדה בשלושה ממדים:

– הצורך בהרגעה – מושג באמצעות הדרכה מקצועית ליישום טכניקות של תרגילי נשימה ומדיטציית mindfulness.

–  שינוי מחשבתי – סיוע באיתור דפוסי מחשבה לא בריאים ולמידת טכניקות לשינוי דפוסים אלה.

– שינוי התנהגותי – התמקדות בפעילות מטיבה המסייעת קידום בריאות נפשית.

זוהי היוזמה הראשונה בישראל המציעה תכנית שלמה אשר נכתבה על ידי אנשי מקצוע לצורך התמודדות עצמית עם חרדה.

מפתחי האתר: “במשבר הקורונה העולמי אנו רואים עלייה משמעותית בחרדה באוכלוסייה הכללית, דבר המתבטא בריבוי הפניות לשירותי התמיכה הנפשית והעומס על הקווים החמים השונים. חרדה הינה תגובה טבעית של הגוף למצבי לחץ, המסוגלת גם לסייע לנו במצבים קשים, כמו המשבר הנוכחי. יחד עם זאת, לעיתים מנגנון החרדה במוח משתבש, וכתוצאה מכך הוא פועל ביתר, גם כשלא צריך – בכך נגרמת תחושת אי נוחות המאופיינת באי שקט פנימי, דאגות רבות ואף מצוקה גופנית”.

האתר פתוח לכל, והוא מעניק את השרות ללא תשלום.

 

יש לך שאלות נוספות? אל תהסס לפנות ולשאול

1-700-700-204*מידע מפורט בטופס יקל עלינו לסייע לך

(תמונה להמחשה unsplash)

ייעוץ חינם וקביעת תור

1-700-700-204*מידע מפורט בטופס יקל עלינו לסייע לך