יצירת קשר בנושאי שיקום וזימון תור בלבד. שירותי המענה האנושי בנושא מיצוי זכויות אינם פעילים

  קול רעות

  את מי להזעיק במקרה חירום?

  במידה והחלטתם שהאירוע הרפואי שעובר ההורה מחייב אותו להגיע לחדר מיון, חשוב לזכור שאמבולנס אינו תמיד הדרך המהירה

  עודכן לאחרונה:18/11/20

  פנייה למד"א (מגן דוד אדום) נעשית במקרי חירום. אך, באוכלוסייה עם סיכון גבוה, כמו אוכלוסיית הקשישים, יש לזכור שעדיף תמיד להזעיק עזרה, מאשר להצטער בעקבות אירוע שיסתיים באופן טראגי.

  במידה והחלטתם שהאירוע הרפואי שעובר ההורה, מחייב אותו להגיע לחדר מיון, חשוב לזכור שאמבולנס של מד"א אינו תמיד הדרך המהירה. האמבולנס נוסע גם אליכם וגם בחזרה לבית החולים, ופעמים רבות הוא לא יותר מהיר ממכונית פרטית. אם הנפגע יכול לנוע או שניתן להזיזו ויש מכונית פרטית זמינה, שקלו אם כדאי להשתמש בה ודאגו שמישהו יטלפן מראש לחדר מיון להודיע על בואכם.

  לעומת זאת, היתרונות של הזמנת אמבולנס של מד"א, הם הגעתו עם צוות מיומן שיודע איך לשאת את הנפגע ולצמצם ככל האפשר את הסיכוי לפגיעה נוספת, והעובדה שבאמבולנס יש אינפוזיית נוזלים וחמצן וכן אמצעים לקיבוע וחומרי חבישה. בניידת טיפול נמרץ (נט"ן) אפשר גם לבצע פעולות החייאה בדרך לבית החולים.

  חשוב להתכונן מראש למקרה חירום רפואי

  הטיפול באמבולנס של מד"א עשוי להיות חשוב בעיקר למי שחולה מאוד, עלול לסבול מפגיעה בגב או בצוואר, אדם עם חשד להתקף לב או עם קוצר נשימה, מקרה שבו אין דופק או נשימה, חוסר הכרה, דימום שלא ניתן לעצור אותו, ערפול הכרה, אובדן חוש התמצאות.

  מקרי חירום מחייבים פעולה מהירה. הדבר החשוב ביותר הוא להיות מוכנים. חשבו מראש מה חשוב לעשות במקרה חירום. תכננו תכנית חירום ובחנו אותה לפני שמתרחש אירוע חירום אמתי. בדקו מהי הדרך הטובה ביותר להגיע לחדר המיון.

  התכוננות מראש לאירוע חירום תצמצם את הסבירות לפאניקה ותגביר את הסבירות לקבלת טיפול מהיר וטוב.

  כאשר אתם מדברים עם מד"א, דאגו לציין את התרשמותכם מהחולה כדי שהמוקדן יוכל להחליט איזה סוג אמבולנס לשלוח.

  מי משלם את החשבון על הזמנת אמבולנס של מד"א?

  על-פי חוק בריאות ממלכתי, מי שהוסע באמבולנס לחדר מיון ואושפז זכאי להחזר ההוצאה במלואה. במקרה שלא אושפז הוא אינו זכאי להחזר. מי שהוסע בניידת טיפול נמרץ (נט"ן) ואושפז  זכאי להחזר ההוצאה במלואה. במקרה שלא אושפז  הוא זכאי להחזר של 50% מההוצאה.

  פינוי חולה באמבולנס רגיל של מד"א כרוך בתשלום. התעריף משתנה משעות היום לשעות הלילה ותלוי גם בסוג האמבולנס המפנה (נט"ן/  אמבולנס רגיל).

  אמבולנס רגיל של מד"א כולל נהג המשמש גם חובש ואיש צוות, ולעתים גם כוח עזר או מתנדב. ניידת טיפול נמרץ מצוידת גם ברופא, ולכן מחיר הנסיעה בניידת כזו גבוה יותר.

   יצירת קשר בנושאי שיקום וזימון תור בלבד. שירותי המענה האנושי בנושא מיצוי זכויות אינם פעילים

   קול רעות

   דילוג לתוכן