היחידה להמשך טיפול בבית

מה זו היחידה לטיפול בית, ומי זכאי לשירות זה?

נערך לאחרונה ב:18.06.2014
דירוג המאמר:

קופות החולים מפעילות יחידה להמשך טיפול בית, המעניקה עזרה שיקומית וסיעודית לחולים בביתם. יחידה זו כוללת רופא/ה, אח/ות, מרפא/ה בעיסוק, עובד/ת סוציאלי/ת, פיזיותרפיסט/ית, קלינא/ית תקשורת.

היחידה לטיפול בית כוללת את השירותים הבאים:

ריפוי בעיסוק
טיפולי ריפוי בעיסוק בבית החולה מתמקדים במספר תחומים:

  1. שימור ושיפור רמת התפקוד של החולים. במסגרת זו מותאמים לחולים אביזרי עזר לשם שיפור עצמאותם. בנוסף, עוברים בני המשפחה והמטפלים הדרכה איך ניתן לעזור לחולה בדרך הנוחה, הבטוחה והמתאימה לו ביותר.
  2. חיזוק כושר החשיבה, הזיכרון וכושר ההתמצאות, שנפגעו כתוצאה מאירוע.
  3. שיפור המוטוריקה הגסה והעדינה, עבודה על תיאום בין עין ויד, שיפור מיומנויות אחיזה וכדומה.
  4. טיפול במקרים של חוסר תחושה, תחושת נימול וכו'.
  5. התאמת תנאי הדיור של זקן לצרכיו ולמצבו התפקודי, תוך שימוש באביזרי עזר במקרה הצורך.

פיזיותרפיה
הפיזיותרפיסט מלמד את הזקן לבצע מחדש פעולות בסיסויות כמו: הליכה, שכיבה, מעבר מתנועה מישיבה או שכיבה לעמידה ולתנועה וכדומה. מטרת הטיפול היא לשפר את התנועה, הקאורדינציה ושיווי המשקל של החולה.

ריפוי בדיבור
טיפולי ריפוי בדיבור עוזרים לזקן במקרה הצורך לפתח מיומנויות תקשורת חלופיות לדיבור. ריפוי בדיבור עוזר ברכישת מיומנויות דיבור ושפה שנעלמו בשל אירוע.

עובד סוציאלי
תפקידו של העובד הסוציאלי הוא סיוע לזקן ומשפחתו בהתמודדות עם הקושי שעולה סביב החולי וההתדרדרות במצב התפקודי. זאת על ידי מתן תמיכה לזקן ומשפחתו. ועל ידי סיוע בכל הקשור למידע על זכויות ושירותים בקופת החולים, ובמוסדות הממשלתיים, סיוע בטיפול בכל הבירוקרטיה הנדרשת מול קופת החולים, וגם עם גופים כמו לשכות רווחה והמוסד לביטוח לאומי.

למי מיועד הטיפול ואיך פונים

היחידה להמשך טיפול מיועדת לחולים סיעודיים, זקנים סיעודיים, זקנים סיעודיים מורכבים ולבעלי מורכבות תפקודית. בכל מקרה יש לפנות למנהלת הסיעוד בקופת החולים על מנת לבדוק את הזכאות של הזקן לטיפולי היחידה. בעת הפנייה יש להצטייד באישור רפואי המעיד על מצבו של החולה ובו גם המלצת גורם רפואי מוסמך להמשך טיפול.

למי מיועדת היחידה להוספיס בית

רוב קופות החולים מפעילות יחידה להוספיס בית. יחידות אלה מעניקות טיפול כולל בבית לזקנים הנוטים למות ותמיכה לבני משפחתם. היחידה להוספיס בית כוללת רופאים, עובד סוציאלי ואחיות. פעם בשבוע מגיע רופא לביתו של הזקן ואחות מבקרת בביתו פעמיים עד שלוש בשבוע.

לרשימת יחידות לטיפול בית בקופות הקישו כאן
למידע מלא על מבחן תלות על פי חוק הקישו כאן

 

אם לאחר קריאת המאמר אתם זקוקים למידע נוסף לחצו כאן
מעוניינים לקבל עדכונים בדיוור ממשפחה מטפלת לחצו כאן
האם המאמר עזר לך? עזר לא עזר הוסף תגובה למאמר
אהבת את המאמר? עכשיו תוכל להציג אותו ללא תשלום באתרך - לחץ כאן
כל שעליך לעשות הוא להטמיע את קוד המאמר מאתר 'משפחה מטפלת' באתרך.בכל בעיה טכנית ניתן לפנות באמצעות טופס זה. פרסום תכנים מאתר 'משפחה מטפלת' כפוף לתנאים אלה

למאמר זה התפרסמו 1 תגובות

1 .

חולה סופני-בירוקרטיה

יפה אליאסי 28/04/2011 17:02:36
האתר נבנה ע"י טלרום פתרונות מחשוב
ייזום, ניהול, הפקה וקידום ע"י לבב

© "רעות - משפחה מטפלת" כל הזכויות שמורות ל: עמותת רעות- שרות נשים סוציאלי (ע"ר) ועמותת אשל - האגודה לתכנון ולפיתוח שירותים למען הזקן בישראל (ע"ר) "© "משפחה מטפלת" הוא אתר אינפורמטיבי בלבד. כל המידע המופיע באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי, משפטי, כלכלי, צרכני, פיננסי או אחר והכול לפי העניין וכל שימוש שיעשה במידע המפורסם באתר הינו באחריות המשתמש בלבד. הגלישה כפופה לתנאי שימוש.

ביטוח לאומי, עובד זר, עובדים זרים , דיור מוגן, חוק סיעוד, בית אבות, בתי אבות,  מרכז מידע רעות אשליפוי כוח, ביטוח בריאות, גיל הזהב, טיפול בזקן, קצבאות ביטוח לאומי, גמלת סיעוד, טפסים ביטוח לאומי, שיקום, פצעי לחץ, צוואה, דיור מוגן דתי לאומי, דואגים להורים

יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  

X
בכל שאלה הנוגעת בטיפול בזקן ניתן להתייעץ עם מומחה באתר, מידי יום, בין השעות 15:00-09:00. לקבלת ייעוץ לאחר שעות הפעילות ובטלפון
ניתן לפנות למרכז המידע לחץ כאן