הוספיס בית

שירות הוספיס בית מעניק לחולים סופניים אפשרות להשאר בביתם במהלך חודשי חייהם האחרונים ולזכות בסיוע של צוות רפואי מקצועי שמלווה אותם ואת המשפחה.

נערך לאחרונה ב:25.04.2010
דירוג המאמר:

עבור חולים רבים, סביבת בית החולים עלולה להיות קשה ומדכאת. במקרה של חולים סופניים, המחשבה לבלות את החודשים האחרונים של חייהם בבית חולים עלולה להיות מדכאת עוד יותר, מכיוון שיצטרכו לסיים את חייהם במקום מנוכר ומרוחק מסביביתם המוכרת. לכן, רבים מהחולים, מעדיפים לא להתאשפז ובוחרים להיות מטופלים בבתיהם, בעזרת שירות "הוספיס בית".

מהו  שירות הוספיס בית ?

הוספיס בית הוא שירות שניתן לחולים סופניים ומטרתו לתמוך בהם בחודשי חייהם האחרונים. את השירות מספק צוות של אחיות, רופאים ועובדים סוציאלים שדואג לעקוב אחר מצבו של החולה בזמן שהותו בבית. הטיפול נקרא טיפול פליאטיבי ומטרתו אינה לרפא את המחלה אלא לדאוג לחולה, להפחית כאב עד כמה שאפשר, לסייע לו להשלים עם מצבו ולתת לו הרגשה נוחה ונעימה יותר בימיו האחרונים. חשוב לציין כי הצוות המטפל אינו נמצא בבית החולה כל יום, אך מגיע לביקורים קבועים, שהופכים תכופים יותר לקראת מותו של החולה.

מהם היתרונות של שירות הוספיס בית ?

היתרון הגדול ביותר, הוא כאמור, העובדה שהחולה בסביבה המוכרת של ביתו ומשפחתו ולא נמצא במחלקת אשפוז מנוכרת . השהייה בבית עשויה להתגלות גם כצעד כלכלי נכון מכיוון שתחסוך את התשלום הגבוה עבור האשפוז במוסדות המיועדים לכך וגם את הבירוקרטיה המלווה לכך מול קופות החולים. בנוסף ולא פחות חשוב, הצוות הרפואי והסוציאלי מספק גם סיוע לבני המשפחה ומלמד אותם כיצד לבצע טיפולים מסוימים ותומך בהם ברגעים הקשים. בשל יתרונות אלה הפך שירות "הוספיס בית" לאפשרות מועדפת ע"י חלק מן החולים הסופניים.

אל מי ניתן לפנות על מנת לקבל תמיכה במסגרת שירות הוספיס בית ?

בשל העדפת חולים סופניים לבלות את ימיהם האחרונים בבית, קופות החולים השונות מאפשרות שימוש בשירות זה. בנוסף, ניתן לפנות גם לאגודה למלחמה בסרטן שמפעילה שירותי הוספיס בית ברחבי הארץ וכן למרפאות פרטיות. חשוב לציין שהשירות של האגודה למלחמה בסרטן ניתן בחינם, אך על מנת לקבלו יש להגיש מסמכים שונים ולקבל אישורים על מצב החולה.

מה עליי להגיש על מנת לקבל את שירות הוספיס בית ?

את ההפניה להוספיס יש לקבל מהרופא המטפל בבית החולים ומהמכון האונקולוגי במקרה של גידול ממאיר. לאחר מכן, יש לגשת לקופת החולים שצריכה לאשר את המסמכים ולמעשה לממן את השירות.  

שירות "הוספיס בית" הוא אם כן אפשרות מועדפת על חולים סופניים רבים שהחליטו כי אינם רוצים להתאשפז בבית חולים ורוצים להשאר בביתם ובחיק משפחתם, בחודשים האחרונים לחייהם. לעזרתם מגיע צוות רפואי, שמכונה ע"י משפחות רבות כ"מלאכים" ובין השאר מסייע להכין את החולה ואת המשפחה, להתמודדות עם הסוף המתקרב.

אם לאחר קריאת המאמר אתם זקוקים למידע נוסף לחצו כאן
מעוניינים לקבל עדכונים בדיוור ממשפחה מטפלת לחצו כאן
האם המאמר עזר לך? עזר לא עזר הוסף תגובה למאמר
אהבת את המאמר? עכשיו תוכל להציג אותו ללא תשלום באתרך - לחץ כאן
כל שעליך לעשות הוא להטמיע את קוד המאמר מאתר 'משפחה מטפלת' באתרך.בכל בעיה טכנית ניתן לפנות באמצעות טופס זה. פרסום תכנים מאתר 'משפחה מטפלת' כפוף לתנאים אלה

למאמר זה התפרסמו 4 תגובות

4 .

טבע האדם

מישהו 16/04/2013 00:00:53
3 .

אמא

מיכל 24/12/2012 07:53:44
2 .

אני אתך

נילי 09/07/2010 10:17:54
1 .

חולה סופני-די עם ההגדרה הזו!

אריאלה 21/03/2010 09:14:04
האתר נבנה ע"י טלרום פתרונות מחשוב
ייזום, ניהול, הפקה וקידום ע"י לבב

© "רעות - משפחה מטפלת" כל הזכויות שמורות ל: עמותת רעות- שרות נשים סוציאלי (ע"ר) ועמותת אשל - האגודה לתכנון ולפיתוח שירותים למען הזקן בישראל (ע"ר) "© "משפחה מטפלת" הוא אתר אינפורמטיבי בלבד. כל המידע המופיע באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי, משפטי, כלכלי, צרכני, פיננסי או אחר והכול לפי העניין וכל שימוש שיעשה במידע המפורסם באתר הינו באחריות המשתמש בלבד. הגלישה כפופה לתנאי שימוש.

ביטוח לאומי, עובד זר, עובדים זרים , דיור מוגן, חוק סיעוד, בית אבות, בתי אבות,  מרכז מידע רעות אשליפוי כוח, ביטוח בריאות, גיל הזהב, טיפול בזקן, קצבאות ביטוח לאומי, גמלת סיעוד, טפסים ביטוח לאומי, שיקום, פצעי לחץ, צוואה, דיור מוגן דתי לאומי, דואגים להורים

יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  

X
בכל שאלה הנוגעת בטיפול בזקן ניתן להתייעץ עם מומחה באתר, מידי יום, בין השעות 15:00-09:00. לקבלת ייעוץ לאחר שעות הפעילות ובטלפון
ניתן לפנות למרכז המידע לחץ כאן