פשוט לדעת בנושא...מידע למטפל עיקרי

מתוך פורום תמיכה: טיפול בבית, בבית אבות ובדיור מוגן

 • עזרה לאשה בת 60

  מחפש עזרה לאשה בת 60 שמתגוררת לבד ברמת גן רמת חן
  טלפון 0548182255
 • מדרגות

  שלום

  אימי הקטנה פיזית, כבר מתקשה לעלות (להבדיל מירידה) במדרגות, וחשבתי על כסא גלגלים קל טרנזיט​ (ללא הגלגלים הגדולים) עם חגורות.

  ושאדם שאמצא יעלה/ימשוך אותה במדרגות, כשהמטפלת משגיחה מקדימה או/ו לסיוע.

  האם אתם מכירים קומבינציה כזו?
  אני רוצה להימנע ממעלון עם מנוע וכו'

  היא חייבת לצאת החוצה מבחינה רוחנית.

  תודה
 • חופשות בני משפחה מטפלים - בהמשך לשאלה קודמת

  ערב טוב וחג שמח,

  תודה על המענה לשאלה הקודמת שלי בנושא.
  עם זאת, מספר נקודות נשארו לא ברורות לי ואשמח לחידוד.

  כפי שציינתי הרקע הוא:
  אבי הינו חולה פרקינסון וסרטן,סיעודי לחלוטין,בן 68.
  הוא נמצא כעת בביתו. עד לפני כחודש הייתה לו מטפלת צמודה זרה (כעת במלחמה מול הלשכה לקבלת עובדת אחרת,אך זה נושא אחר שלא רלוונטי לשאלתי).
  כרגע אימי מטפלת בו, בעוד שאני מטפל בכל הנושאים הקשורים למיצוי זכויותיו. אני האפוטרופוס של אבי לפי מינוי בית משפט, מעסיק העובדים הזרים שלו, ומנהל התקציב בבית.
  בסוף יוני התחלתי עבודה חדשה בחברת הייטק - משמע כעת אני עובד שם עוד מעט 4 חודשים.

  אני אאלץ כנראה בעתיד הקרוב להיעדר מהעבודה, הן לטובת ייצוג אבי בבית משפט כאפוטרופוס שלו, והן לטובת פגישות עם עורכי דין מתנדבים בעמותות שונות, לצורך התייעצות בנושאים הקשורים למיצוי זכויות ההורים.

  ציינתם בתשובתכם הקודמת שלפי חוק דמי מחלה, מי שעובד לפחות שנה אצל אותו מעסיק, ועונה לאחד הקריטריונים: עובד שהוא הורה או אפוטרופוס לאדם עם מוגבלות קבועה , זכאי להיעדר מעבודתו עד 18 ימים בשנה לצורך טיפול וסיוע לאותו אדם, במידה והטיפול מחייב היעדרות העובד ממקום עבודתו, זאת בהתאם לתנאים הבאים:
  1.אין אדם אחר המטפל באדם עם המוגבלות, ואין אפוטרופוס אחר שניצל את זכותו להיעדרות;
  2.האדם עם המוגבלות נמצא בחזקתו הבלעדית של העובד.
  3.המוגבלות קבועה.

  מה שנשאר לא ברור לי הוא:
  א. אין אדם אחר המטפל באדם עם המוגבלות - האם העובדה שאימי מטפלת באבי לא נוגדת את הסעיף הזה? (אמנם היא לא מבינה דבר וחצי בזכויותיו של אבי, וגם איננה אפוטרופוסית, אבל היא בהחלט "מטפלת בו" פיזית).
  ב.האם העדרות לצורך ייעוץ עם עורך דין מתנדב נחשבת למכסה הנ"ל?
  ג. אני עדיין לא עובד שנה שלמה אצל אותו מעסיק, וגם כעת הההעסקה היא במיקור חוץ - האם כל הנ"ל חל עלי אם כן בשלב זה? ואם לא - האם יש זכויות אחרות להן אני זכאי כבר כעת?

  תודה.

האתר נבנה ע"י טלרום פתרונות מחשוב
ייזום, ניהול, הפקה וקידום ע"י לבב

© "רעות - משפחה מטפלת" כל הזכויות שמורות ל: עמותת רעות- שרות נשים סוציאלי (ע"ר) ועמותת אשל - האגודה לתכנון ולפיתוח שירותים למען הזקן בישראל (ע"ר) "© "משפחה מטפלת" הוא אתר אינפורמטיבי בלבד. כל המידע המופיע באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי, משפטי, כלכלי, צרכני, פיננסי או אחר והכול לפי העניין וכל שימוש שיעשה במידע המפורסם באתר הינו באחריות המשתמש בלבד. הגלישה כפופה לתנאי שימוש.

ביטוח לאומי, עובד זר, עובדים זרים , דיור מוגן, חוק סיעוד, בית אבות, בתי אבות,  מרכז מידע רעות אשליפוי כוח, ביטוח בריאות, גיל הזהב, טיפול בזקן, קצבאות ביטוח לאומי, גמלת סיעוד, טפסים ביטוח לאומי, שיקום, פצעי לחץ, צוואה, דיור מוגן דתי לאומי, דואגים להורים

יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  

X
בכל שאלה הנוגעת בטיפול בזקן ניתן להתייעץ עם מומחה באתר, מידי יום, בין השעות 15:00-09:00. לקבלת ייעוץ לאחר שעות הפעילות ובטלפון
ניתן לפנות למרכז המידע לחץ כאן