פשוט לדעת בנושא...מידע למטפל עיקרי

מתוך פורום תמיכה: טיפול בבית, בבית אבות ובדיור מוגן

 • התנהגות לא יציבה וקיצונית אחרי אירוע מוחי

  אבי עבר לפני חודש ארוע מוחי קל. היה בשיקום בתל השומר וחזר שבוע שעבר הביתה. אנחנו חווים איתו קשיים רבים בטיפול.

  הוא אדם שהיה עצמאי בצורה מוחלטת וכיום זקוק להליכון ולהשגחה 24/7 בשל חוסר התמצאות וחוסר זיכרון, כמו גם אי יציבות בהליכה. צריך גם עזרה במקלחת ובהכנת אוכל.

  הבעיה שהוא מתעקש שהוא עצמאי ומסרב לקבל עזרה. כשהבאנו מטפלת זמנית על מנת שאימי תוכל לצאת לעבודה בבוקר התחיל להפגין התנהגות תוקפנית, דרש שניקח מיד את המטפלת והתחיל להשתולל. כמו כן כבר 3 פעמים מאז הפגין אלימות מילולית קשה נגדנו, בני המשפחה, להשליך חפצים שונים תוך כדי שהוא צורח, ניסה להאבק בי פיזית ולהשליך על אימי את ההליכון. מיותר לציין שאחרי שנרגע לא זכר כלום מהאירוע.

  אני לא יודע איך בכלל ניתן להביא עובדת זרה במצב כזה כי היא לא תוכל להתמודד איתו פיזית. אימי גם במצוקה נפשית גדולה, בוכה, לא ישנה בלילה ובסטרסס. אני ודודה שלי נמצאים רוב היום גם כן בבית ואני ממעט ללכת לעבודה כי לא ניתן להשאיר את אבא שלי ללא השגחה ואימי כבר חוששת להשאר איתו לבד.

  אני לא יודע אם זה התרופות וניתן לפתור את זה או שמדובר במצב קבוע ובמקרה כזה נהיה חייבים לאשפז אותו בבית אבות לתשושי נפש. אשמח לכל הכוונה לעזרה.
 • שהות עובדת זרה בבית החולים ליד חולה סיעודי

  האם המטפלת מחוייבת להישאר ולהשגיח על המטופלת.כשהיא מאושפזת ללא תוספת תשלום?
 • ניצול מטפלות לניקיון

  חשוב להעיר בתור מטפלת כי לא מצאנו פתרונות לבעיה שהמשפחות של המטופלים מנצלים את הטפלות לניקיון ומעדיפות לרוב לעשות קניות וללוות את הקשיש או הקשישה בעצמם לטיפול ולליווי. המשפחות מעדיפות שהמטפלות יתעסקו בניקיות.
  ניתקלתי בתגובה אנוכית מצד מטופלת שהבית שלה לא נקי כי לא הייתי שבוע בחג. המשפחה שלה באה לבקר וזה לא נוח שאף אחד לא ניקה במשך השבוע. פשוט לא יכולתי שלא להגיב ולהגיד לה שפעם הבאה שאני בחופש שתביא מחליפה שתנקה לה את הבית.
  דוגמא למופת לניצול המטפלות.

האתר נבנה ע"י טלרום פתרונות מחשוב
ייזום, ניהול, הפקה וקידום ע"י לבב

© "רעות - משפחה מטפלת" כל הזכויות שמורות ל: עמותת רעות- שרות נשים סוציאלי (ע"ר) ועמותת אשל - האגודה לתכנון ולפיתוח שירותים למען הזקן בישראל (ע"ר) "© "משפחה מטפלת" הוא אתר אינפורמטיבי בלבד. כל המידע המופיע באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי, משפטי, כלכלי, צרכני, פיננסי או אחר והכול לפי העניין וכל שימוש שיעשה במידע המפורסם באתר הינו באחריות המשתמש בלבד. הגלישה כפופה לתנאי שימוש.

ביטוח לאומי, עובד זר, עובדים זרים , דיור מוגן, חוק סיעוד, בית אבות, בתי אבות,  מרכז מידע רעות אשליפוי כוח, ביטוח בריאות, גיל הזהב, טיפול בזקן, קצבאות ביטוח לאומי, גמלת סיעוד, טפסים ביטוח לאומי, שיקום, פצעי לחץ, צוואה, דיור מוגן דתי לאומי, דואגים להורים

יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  יעוץ חינם על ידי עובד סוציאלי  >  

בכל שאלה הנוגעת בטיפול בזקן ניתן להתייעץ עם מומחה באתר, מידי יום, בין השעות 15:00-09:00. לקביעת שיחת יעוץ לחץ כאן השיחה מתבצעת און-ליין יש להצטייד במצלמה ומיקרופון

לקבלת ייעוץ לאחר שעות הפעילות ובטלפון
ניתן לפנות למרכז המידע לחץ כאן
ומומחה מרכז המידע יחזור אליך תוך 24 שעות.
לחץ כאן לפתיחת קריאה לשיחת ייעוץ