לוגו דף הבית JDC

בעיות עם אגרנות כפייתית

הדיון הזה מכיל 3 תגובות, ויש לו 2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י יפעת קרלמן יפעת קרלמן לפני 10 חודשים.

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

מאור

שלום,
    אבא שלי בן 75 והוא כבר שנים נוטה לאסוף ולאגור כל דבר.
    חפצים מהרחוב, בגדים, נעלים שטיחים הכל שוטף, ממחזר ומאחסן איפשהו בבית.
    הוא יודע ומבין שזה משגע את אמא שלי אז הוא מחביא בכל מקום, מאחסן בהסתר, ממציא סיפורים ומה לא.
    בשנים האחרונות התופעה החריפה והוא התחיל אפילו למחזר את הזבל בבית שלנו ולהחזיר דברים הביתה.
    אנחנו אובדי עצות – האם יש מזור לתופעה הבלתי נסבלת הזו? ואיך מטפלים גם באשתו שנכנסת להתקפי בכי, כעסים, מרמור…
    המון תודה לעוזרים,
    מאור

נטע

מאור שלום רב.
    כפי שציינת את נושא הפניה "אגרנות כפייתית" שהרי מדובר בהפרעה פסיכופתולוגית שדורשת טיפול. כידוע, על מנת לטפל בבעיה פתולוגית, נדרשת הסכמה ומוטיבציה מצד המטופל לטפל בבעיה. מעבר לכך, ציינת בפנייתך כי התופעה החריפה והתרחבה לתוך מרחבכם. באשר לסוגיה זו הייתי מייעצת לכם להציב גבולות ברורים יותר ולהגביל את התופעה. לגבי אמא, חשוב לתמוך בה ככל שניתן ונדרש, להיות יחד איתה בחוויה שלה, להקשיב לדבריה ולהעביר לה מסר שאתם איתה בסיפורה. אני ממליצה לכם לבדוק מול גורמים טיפוליים איך ניתן לטפל בבעיית האספנות .
    בהצלחה

מאור

היי,
    ראשית תודה על התשובה המנומקת.
    מס' הערות ברשותך:
    ראשית, הבעיה הגדולה שיש חוסר מודעות מצד האב שממש לא מבין מה הבעיה באיסוף וממש לא מבין "מה זה מפריע לנו".
    שנית, כאשר אימי או אנחנו (הילדים) מתערבים בצורה יותר "אגרסיבית" הוא מאוד מתעצבן, מתכנס, נעלב, לא מדבר וממש נפגע (דבר שפוגע בנו וגם כל הכעס הזה פוגע גם בבריאות שלו).

מכל מקום, הייתי שמח לקבל הכוונות ו/או המלצות למטפלים שיכולים לסייע בעניין.
    המון תודה!

מאור

מאור שלום,

תוכל לפנות לאגף הרווחה באזור מגוריי הורייך, מעבר לכך, יש באפשרותך לפנות לפסיכוגריאטר דרך קופ"ח או באופן פרטי, יש פסיכוגריאטרים מומחים בנושא. אם תזדקק לעזרתנו באיתורם אתה מוזמן לפנות אלינו טלפונית, 1700700204.

יפעת

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)

הפורום 'דילמות וסוגיות ביחסים במשפחה המבוגרת' נסגר לדיונים ולתגובות חדשות.